منو
سبد خرید

زاگ ؛ چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟

زاگ ؛ چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟
-12 %
زاگ ؛ چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 142628 - 99/6
  • وزن: 0.20kg
440,000 ریال
500,000 ریال

زاگ

نویسنده: مارتی نیومیر
مترجم: سارا میرزایی
ناشر: سیته
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

چگونه یک نام تجاری متمایز بسازیم؟ - مصور

به دنبال فضاهای خالی بازار باشید
پیدا کردن فضای خالی در بازار، مهارتی غیرشهودی است. سیستم ادراکی انسان فقط به موارد برنامه‌ریزی‌شده توجه می‌کند که چه چیزی آن‌جاست و چه چیزی آن‌جا نیست.
در تئوری ادراکی، تفاوت بین آن‌جا و این‌جا، محیط پیرامون یا فضای مثبت و منفی است. هنرمندان یاد گرفته‌اند که هر دو را بشناسند و به این دلیل چیزهایی را متوجه می‌شوند که از دید دیگران پنهان مانده است.
شرکت‌ها نیز زمانی که به دنبال فضای جدیدی از بازار هستند - چرا که فضای جدید بازار یا فضای سفید، رمز زاگ است- باید مانند هنرمندان فکر کنند.
نمونه‌ای از شرکت‌هایی که در این مورد موفق بوده‌اند و با یافتن فضای خالی بازار، جایگاهی برای خود یافته اند از این قرارند: یادداشت‌های چسبان (پست- ایت)، موزیک محیطی (میوزاک)، دی‌وی‌دی‌های الکترونیکی (نت‌فلیکس)، ماشین‌هایی به سبک نظامی (هامر)، خانه‌های از پیش دکور شده (مجله دوئل)، کامپیوترهایی که به‌طور مستقیم و سفارشی ساخته شده‌اند. دل و خطوط هوایی نقطه به نقطه‌ی ساوت وست.
اما به‌راستی چه پیشنهاداتی وجود دارند که در میان آسمان‌خراش نام‌های تجاری هنوز به بازار ارائه نشده‌اند؟
تئاترهایی که شام هم می‌دهند، اتاق‌های استراحت ساعتی در فرودگاه‌ها، کارشناس غذا در رستوران‌ها، گاز باربیکو که بوی چوب بدهد، محل سرویس‌دهی به حیوانات خانگی، محل تعویض آسان حباب‌های هالوژنی، کتاب‌های ایجاد نام تجاری به صورت وایت‌بورد؛ منتظر باشید و ببینید که چه کسی یکی از این موارد را برمی‌دارد و تجارت وسیعی از آن می‌سازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات