زال و رودابه ؛  کمیک استریپ ؛ دو جلدی

زال و رودابه ؛ دو جلدی

نویسنده: سید مصطفی حسینی
ناشر: خراسان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 72
اندازه کتاب: رحلی سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب 

گلاسه - مصور - رنگی

داستان های مصور ؛ کمیک استریپ ؛ سرداران نامی ایران

مناسب برای گروه سنی "ج"

داستان مصور یا کُمیک‌استریپ ؛ نقاشی، یا مجموعه‌ای از نقاشی‌های دنباله‌دار است که ماجرایی را روایت می‌کند. کمیک معمولاً توسط یک تیم دونفره که یکی داستان را می‌نویسد و دیگری تصویر گری و جوهر زنی می‌کند ساخته می‌شود.

...داستان زال و رودابه از شنیدنی‌ترین داستان‌های شاهنامه‌است. این، داستان عشقی است که نادیده هر دو طرف را گرفتار می‌کند. داستان از این جا شروع می‌شود که زال پس از آنکه پدرش پادشاهی زابل را به او می‌سپارد برای سرکشی به شهرها و کشورهای تابعه از زابل بیرون می‌رود تا به کابل می‌رسد. پس از آشنایی با مهراب که پادشاه کابل و از نبیرگان آژی دهاک (ضحاک) بوده به گونه‌ای شگفت شیفته و دلباختهٔ دختر مهراب می‌شود.

از آن سو هم رودابه دخت مهراب باشنیدن او ویژگی‌های زال از زبان پدرش، هنگامی که با سیندخت سخن می‌گفت، شیفته و دل باختهٔ زال می‌شود. پس از آن با میانجی شدن غلام زال و چند کنیز از سوی رودابه پیش درآمدهای دیدار این دو فراهم گردید. با وجود مخالفت دربار با این پیوند سرانجام با پافشاری و پیگیری‌های زال و بخت بلند این پیوند که ستاره شناسان خبر آن را به منوچهر شاه می‌دهند، این پیوند سر می‌گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

زال و رودابه ؛ کمیک استریپ ؛ دو جلدی

  • ناشر: خراسان
  • کد کتاب: 71410
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال
  • 630,000ریال

برچسب ها: سید مصطفی حسینی, حکیم ابوالقاسم فردوسی, داستان های شاهنامه, اساطیر ایران, کمیک استریپ, داستان های مصور, تاریخ ایران باستان, سرداران ایران, داستان های تاریخی, داستان های کودک و نوجوان, کتاب زال و رودابه