دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

زاده آزادی

زاده آزادی

نویسنده: هوارد فاست
مترجم: رضا مقدم
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فرمان می رسد اردو بزنیم و ما می ایستیم زود است و هنوز ساعتی از روز باقی مانده است.
عادت کرده ایم که تا غروب آفتاب پیاده روی کنیم و در تاریکی خسته و وامانده اردو بزنیم و قبل از دمیدن آفتاب از خواب بر خیزیم و به رفتن ادامه دهیم. 
از دور دست، از سر ستون ارتش، صدای ضعیف شیپور راحت باش به گوش می رشد« جیکب اگان» کوله پشتی خود را زمین می اندازد. « چارلی گرین» کنار جاده می نشیند.
صورت گرد و ریش دارش که به اجنه می ماند برای نمایاندن خنده ای تلاش می کند...

بازدید دکتر از دخمه سربازان در سرمای مرگ آور و مرگ جهود
دکتر می گوید: حیوانهای اخموی خاموش! اگر من میخواستم از دوزخی که دانته آنچنان شکوهمندانه در اشعارش وصف کرده تابلو هایی نقاشی کنم حتما می آمدم همینجا. در جهنم ترس نیست. رفقا بعضی وقتها نسبت به شما حسودیم میشود. شما همه چیز را چشیده اید و اعماق را جستجو کرده اید و به صورت حیوان درآمده اید....

وقایع این کتاب در سال 1778 در آمریکا اتفاق افتاده همزمان با انقلاب آمریکا رویای آزادی آمریکا و جنگ با انگلستان داستان سرشار از رنج بشری است و مربوط به دسته سربازان نیویورک که تنها چند نفر از آنها باقی مانده و به ناچار به دسته سربازان پنسیلوانیا ملحق شده اند. زمستان مرگ آوری را در پناهگاه با سرما و گرسنگی و فرار تجربه میکنند و به قول نویسنده، ارتش گدایان و پا برهنگان هستند و نه یک ارتش نظامی.
آلن 21 ساله راوی داستان است و اوست که تا آخر کتاب شرح ماجراها را تعریف میکند.

هاوارد فاست در شهر نیویورک زاده شد. پدرش کارگر کارخانه بود و پسر پیش از آنکه تحصیلاتش به پایان برسد، به سودای دریانوردی و سیر و سفر مدرسه را رها کرد. نیروی دریایی به دلیل کمی سن او را نپذیرفت. پس به سیاحت در اکناف آمریکا پرداخت و مشاغل گوناگونی چون چوب بری، کارمندی اداره, پادویی کتابخانه پیش گرفت .مدتی در فرهنگستان ملی طراحی به مقدمات نقاشی مشغول شد. در سال ۱۹۴۵ خبرنگار مجله‌های «اسکوایر» و «کورونت» در اروپا و خاور دور بود. در ۱۹۴۷ در دانشگاه ایندیانا تدریس می‌کرد .هاوارد فاست نخستین رمانش را در ۱۸ سالگی نوشت .

او عضو حزب کمونیست آمریکا و از نویسندگان دیلی ورکر روزنامه ارگان این حزب بود و مشهورترین نویسنده آمریکایی در اتحاد شوروی به‌شمار می‌رفت. به خاطر فاش نکردن نام همکارانش در برابر کمیته اقدامات غیر آمریکائی در دوران سناتور مک کارتی به اتهام توهین به کنگره مدتی به زندان افتاد.

در سال ۱۹۵۲ نامزد انتخابی حزب کارگر برای کنگره در نیویورک بود. فاست از پایه گذاران نهضت جهانی صلح بود و طی سالهای ۵۵ -۱۹۵۰ عضو شورای عالی این نهضت بود. در سال ۱۹۵۶ از حزب کمونیست خارج شد....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات