کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ریخت شناسی قصه های قرآن

ریخت شناسی قصه های قرآن

نویسنده: محمد حسینی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 352
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 2 

 

مروری بر کتاب 

قرآن قصه را پی گرفتن می داند. کلام باید که ازماجرایی خبر دهد تا پی گرفته شود و پی گرفتن ویژگیهایی را ناگزیر می سازد که سازنده قصه است. « ریخت شناسی قصه های قرآن» تلاشی است برای بازنمایاندن ویژگیهای قصه گویی کتاب آسمانی بیش از یک میلیارد انسان. شناسایی ریخت کهن الگویی ، قصه معرفی قصه در عهد عتیق و عهد جدید، استخراج آیات مربوط به هر قصه در قرآن مجید و فرم شناسی قصه های قرآن ، از ویژگیهای این کتاب است. 

کتاب ، تلاشی است برای بازنمایاندن ویژگی‌های قصه‌گویی کتاب آسمانی بیش از یک میلیارد انسان. شناسایی ریخت کهن‌الگویی قصه، معرفی قصه در عهد عتیق و عهد جدید، استخراج آیات مربوط به هر قصه در قرآن مجید و فرم‌شناسی قصه‌های قرآن، از ویژگی‌های این کتاب است.
در این‌کتاب‌ دروازه ‌قصه ‌بلند قرآنی ‌از منظر فرم‌ و مضمون ‌بررسی‌شده‌اند؛ بررسی‌ای ‌که ‌می‌تواند خوانشی‌ محسوب ‌گردد که ‌ساختار را نیز در خدمت ‌تأویل ‌متن ‌می‌شناسد و بر آن ‌است ‌که ‌متن ‌را با یاری ‌گرفتن‌ از فرم‌ بازخوانی‌ کند.

تلقی‌کتاب از عبارت ‌«ریخت‌شناسی‌» فرمشناسی‌ اثر است ‌با توجه‌ به ‌مضمون ‌در قالب‌ یک‌ شکل‌ هندسی‌ ترسیم‌ شده ‌به ‌گرد هسته‌ای ‌مشخص‌. شناسایی ‌ریخت ‌کهن ‌الگویی ‌قصه‌، معرفی ‌قصه ‌در عهد عتیق‌ و عهد جدید ، استخراج ‌آیات ‌مربوط ‌به ‌هر قصه‌ در قرآن‌ مجید، طبقه‌ بندی‌ اطلاعات‌ هر قصه‌ و بررسی‌ محتوایی ‌ـ فرمی ‌قصه‌های‌ قرآن ‌از ویژگی‌های‌ این ‌کتاب ‌است‌. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ریخت شناسی قصه های قرآن

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 65424 - 33/2
  • موجودی: در انبار
  • 210,000ریال
  • 165,000ریال

برچسب ها: محمد حسینی, قصه های قرآن, داستان های قرآنی, نقد و ادبیات, ادبیات قدیم, مقالات ادبی, کتاب ریخت شناسی قصه های قرآن