كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ریاض السیاحه

ریاض السیاحه

نویسنده: میرزا زین العابدین شیروانی - اصغر حامدربانی
ناشر: سعدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 910
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1339 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب 

حاج زین‌العابدین شیروانی ملقّب به مست علیشاه(۱۱۹۴-۱۲۵۳ ه‍.ق)، از اقطاب سلسله ی نعمت اللهی متولّد شماخی و نویسندهٔ کتاب بستان السیاحه است که در پنج سالگی همراه پدرش به کربلا رفت و در آنجا مشغول تحصیل شد. پس از چندی راه سیر و سیاحت در پیش گرفت در ایران و مصر و شام و عثمانی و هند و یمن و حجاز و افغانستان و فرارود و ترکستان سفر کرد. پس از ۱۸ سال به وطن بازگشت و حاصل دیده ها و شنیده های خود را در قالب سه کتاب بستان السیاحه، حدائق السیاحه و ریاض السیاحه تألیف کرد.

محقق نعمت اللهی، زین العابدین شیروانی، سه فرهنگ جغرافیایی تألیف کرد که ماحصل مسافرت های گسترده اش در کسوت درویشی جهت شناسایی صوفی های برجسته، محققان همفکر خود و دیگر اشخاص برجسته و ممتاز دهه های میانی سده ی نوزدهم در اقصی نقاط ایران و سرزمین های اطراف آن بود. شهرت زیاد بستان السیاحه شیروانی به جهت تغییر حالت از شکل خشک و ثابت رایج نزد فقیهان بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ریاض السیاحه

  • ناشر: سعدی
  • کد کتاب: 94224 - 94/4
  • موجودی: در انبار
  • 2,000,000ریال

برچسب ها: میرزا زین العابدین شیروانی, اصغر حامدربانی, عرفان اسلامی, تصوف, تاریخ اجتماعی ایران, سفرنامه, ادبیات تصوف, ادبیات عرفانی, کتاب ریاض السیاحه