دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

رک و پوست کنده

رک و پوست کنده

نویسنده: آسیه جوادی ناستین
ناشر: آموت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 ~ 1390 - دوره چاپ: 2 ~ 1

 

مروری بر کتاب

احوال ما زنان

«رک و پوست کنده»‌ مجموعه نوشته‌های داستانی است که مولف درصدد بوده تا با نگاهی تازه و امروزی به روزمرگی و دغدغه‌های اقشار مختلف زنان بپردازد و بیانی ساده و ملموس را در بازگو کردن این موضوعات به کار گیرد.

این نوشته‌ها یاداشت‌هایی از جوادی‌ناستین است که به مدت یکسال در یکی از ستون‌های روزنامه فرهیختگان به چاپ می‌رسید.

هر کدام از یادداشت‌های این کتاب نام‌هایی چون «آزارهای ما زنان»، «آشپزخانه‌های ما زنان»، «اطرافی‌های ما زنان»، «اشیاء ما زنان»، «الفت‌های ما زنان» و «بچه‌های ما زنان» دارند. موضوع هر کدام از این نوشته‌ها عادی‌ترین احساس یا خاطره‌ پیش روی نسل امروز یا دیروز زنان است.

«دلم می‌خواهد بی‌تعلق به کسی،‌ حتی به خودم باشم. می‌پندارید بزرگم کرده‌اید تا در هنگام نیاز به یاریتان بشتابم. می‌گویم من از شدت یاری دیگران به تنگ آمده‌ام. دوری از همه، شاید بتواند کمک کند که به خودم یاری برسانم... در اتاقی سربسته شب و روز می‌نویسم،‌ اینک وابستگی من نه به کسان نزدیک و آشنا که در سطح وسیعی توسط نامه‌ها گسترش می‌یابد. نامه‌هایی به زمین و آسمان، به باد، به آتش، به همه عناصری که می‌شناسم. به چیزهایی که آشنای روح و جسم من است...»

در این مجموعه‌ی داستان‌ سعی شده تا تصویر واقعی زن ایرانی غیر از آن‌چه در برخی آثار چند دهه پیش و سال‌های اخیر توصیف شده، نشان داده شود. در اغلب فضاهای داستانی بسیاری از نویسندگان و داستان‌نویسان ایرانی، شخصیت زنان به شكلی واقعی توصیف نمی‌شود و این شخصیت‌پردازی از نگاه مخاطبان قابل درک نیست و خواننده نمی‌تواند با آن‌ها همذات‌پنداری كند.

ناستین جوادی درباره‌ی كتاب «رك و پوست‌كنده» (احوال ما زنان) می‌گوید: من سعی داشتم تا به زنان نگاهی امروزی داشته باشم و درباره‌ی زنانی نوشته‌ام كه همین دوروبر و مانند من و شما هستند. او می‌افزاید: باید بدانیم چیزهایی در اطراف ما وجود دارند كه دیده نمی‌شوند و نویسنده باید آن‌ها را به خوبی ببیند و بنویسد.

«رك و پوست‌كنده» (احوال ما زنان) در 176 صفحه با قیمت 4000 تومان توسط نشر آموت منتشر شده است. آسیه جوادی (ناستین) متولد سال 1325 در شهر قزوین، همسر دكتر جواد مجابی است. از او در آینده‌ی نزدیك، مجموعه‌ی داستان «تمشک‌های نارس» در نشر یادشده منتشر خواهد شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات