منو
سبد خرید

رکسانه و اسکندر

رکسانه و اسکندر
-14 %
رکسانه و اسکندر
155,000 ریال
180,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 91807 - 33/2
  • وزن: 0.60kg

رکسانه و اسکندر

نویسنده: جوآن کریسپی
مترجم: عبدالحمید فریدی عراقی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 431
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 5 

 

مروری بر کتاب 

رکسانه دختر فرمانروای سغد با وحشت مطلع می شود که باید با پادشاه و فرمانده سپاه مقدونی، یعنی اسکندر کبیر ازدواج کند.شنیده های او از مردی که وطن او را به زیر سلطه خویش در آورده است همه حاکی از بدی او بوده اند. سر انجام روز دیدار فرا می رسد و تنفر جای خود را به آمیزه ای از تحسین و احترام و عشق می سپارد. رکسانه به تدریج این مرد را بهتر می شناسد. این پادشاه و فرمانده جنگی برای او یک معماست. او اسکندر را در لشکر کشی به هندوستان همراهی می کند و سپس با او به بابل می رود و...این رمان که با دقتی مو شکافانه رویدادها را به تصویر می کشد بر حقایق تاریخی استوار است و اسکندر را از دیدگاهی کاملا متفاوت ، از دیدگاه یک زن، می شناساند.

“کاساندروس” به سمت ژنرال اروپا منصوب شده است. برای تفهیم معنای این انتصاب به من توضیح بیشتری نیاز نیست. چنانچه کاساندروس این امید را در سر بپروراند که مستقلا حکومت کند، باید پسر مرا قبل از سیزدهمین سال تولدش یعنی قبل از پایان این تابستان به قتل برساند. المپیاس را که قبلا به قتل رسانده است. 

اکنون فقط باید ترتیبی بدهد که من و پسرم نیز بمیریم. پس از آن تبار اسکندر از بین رفته است. از تو تقاضای کمک دارم. هر احساس رنجش و ناراحتی که ممکن است هنوز از من داشته باشی نادیده بگیر، غیر از تو کسی نیست که بتوانم به او روی آورم. برای رهایی پسرم نقشه ای دارم و دلیل نگارش این نامه برای تو نیز همین است. 

کاساندروس تابستانها به راه می افتد تا از نیروهای خود در پلا بازدید کند. پیش بینی و احتیاطهای لازم را به عمل آورده ام تا به مجردی که او دور شد، “اوریدیکه” مستخدمه مخصوص من پسرم را به اپایروس بیاورد. نظر مقدونی ها نسبت به کاساندروس یکسان نیست. تعدادی از آنها برای مخفی کردن پسرم تا رسیدن به سنی که بتواند بر تخت سلطنت که شایستگی آن را دارد جلوس نماید، آمادگی کامل دارند. ترتیباتی داده ام که او تا مرگ کاساندروس نزد خانواده ای از شبانان اسکان داده شود. بیش از این نمیتوانم چیزی بنویسم، زیرا بیم دارم که این نامه به دست غیر بیفتد. قاصدی تو راخواهد یافت و جزئیات را به اطلاعت خواهد رساند …

 

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب