منو
سبد خرید

رژیم غذایی دیابت

رژیم غذایی دیابت
رژیم غذایی دیابت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 51414 - 43/3
  • وزن: 0.10kg
55,000 ریال

رژیم غذایی دیابت

نویسنده: محمدحسین دانش آشتیانی
ناشر: لگا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 72
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

رعایت رژیم غذایی مناسب در کنترل بیماری دیابت بسیار ضروری و مهم است ولی از آن جایی که شیوه زندگی افراد ، فرهنگ و یا وضعیت اقتصادی اجتماعی آنان کاملا متفاوت می باشد ، بهتر است به جای توصیه رژیم یکسان و از پیش تعیین شده ، دستورالعمل های تغذیه ای بر مبنای اهداف درمان و نیاز هر فرد دیابتی زیر نظر یک متخصص تغذیه انجام شود.

چه دیابت نوع یک و یا نوع دو ، بسته به اینکه چرا ، چه وقت و چه میزان غذا بخورید بر روی قند خونتان موثر است. شما چه دیابتی باشید چه مستعد دیابت ، اگر بیش از حد غذا بخورید قند خونتان بالا خواهد رفت که در این صورت دچار بیماری می شوید و چنانچه به میزان لازم دارو مصرف نکنید ، قند خونتان مرتب بالا و پایین می رود، همچنین اگر قند خون به مدت طولانی بالا بماند عوارضی چون بیماری های قلبی ، مشکلات چشمی ، مشکلاتی برای پا ، کلیه و غیره در پی دارد و چنانچه قند خون خیلی پایین باشد نیز عوارضی به دنبال دارد.

به هر کدام از علل فوق نگه داشتن قند خون در حد نرمال و سلامت می تواند دیابت را کنترل و یا کاهش دهد. یکی از راه هایی که می توانید قند خون یا دیابت را کنترل نمایید رعایت رژیم غذایی است مستلزم این است که اطلاعاتی در مورد هرم غذایی دیابت داشته باشد. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.