رژیم شاهنشاهی ایران

رژیم شاهنشاهی ایران 

نویسنده: ولی الله یوسفیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 495
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1350 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

جلد اول ؛ همراه با تصاویری از نقوش و آثار باستانی ایران

ولی‌الله یوسفیه نیز از دیگر "روشنفکران" و نویسندگانی بود که قلم او در راه خدمت به استکبار جهانی، رژیم آمریکائی شاه و خیانت به اسلام و نهضت اسلامی ایران به کار گرفته شد، نامبرده از اسلام، نهضت اسلامی و "اتحاد اسلامی" برای تاج و تخت شاه و سلطه جهانی استعمارگران، سخت اندیشناک بود در نوشته‌های خود کوشید که تز "اتحاد اسلامی" را کار انگلستان وانمود کند! و سیدجمال‌الدین را "مجری سیاست سیاستمداران بیگانه" بنمایاند.

و می‌توان گفت که انگیزه نامبرده از نگارش کتاب "سازمان جهانی فراماسونری" این بود که بتواند به اصطلاح "نعل وارونه زند" و با چهره ضد فراماسونری، سیدجمال‌الدین را "مجری سیاست بیگانگان"، "فراماسونری" و "بی‌نماز" به مردم بشناساند او ادعا داشت که: "... طبق سندی که وجود دارد او قبل از ورود به لژهای سازمان فراماسونری نیز اعتقاد به خدا نداشته است و حتی کسی نماز خواندن این منادی اتحاد اسلامی را ندیده است..."

ولی‌الله یوسفیه از سال 1340 به حزب ایران نوین که حزب ساخته و پرداخته آمریکائی‌ها در ایران بود، سرسپرد و در سال 1354 نیز عضوحزب رستاخیز گردید و زیر نظر دکتر آزمون، به خدمتگزاری به شاه و آمریکا ادامه داد.
نامبرده در راستای گسترش فرهنگ استعماری و اسلام‌زدائی در ایران به نگارش کتابی زیر عنوان "رژیم شاهنشاهی در ایران" دست زد.

او در این باره در نامه‌ای به پیشگاه "فرح پهلوی" نوشته است: "... برخورداری ملت ایران از امنیت و ثبات سیاسی موجود در کشور که به رهبری اعلیحضرت شاهنشاه آریامهر به وجود آمده است، موجب پیشرفت هر چه بیشتر فرهنگ و تمدن کهنسال ایران گردیده است. نویسندگان و محققین راستین کشور با برخورداری از این امنیت، نایل به انتشار آثار متعدد در زمینه‌های مختلف علمی گردیده‌اند.

اینجانب نیز به نوبه خود طی پژوهش و پیکاری پنج سال کتابی تحت عنوان رژیم شاهنشاهی ایران تالیف و به پیشگاه شهبانوی فرهنگ دوست تقدیم می‌دارم. این کتاب در زمینه چگونگی سازمان یافتن رژیم شاهنشاهی ایران و راز بقای رژیم در فراز و نشیب‌های زمان در طول تاریخ پرافتخار 2500 ساله است که ملاحظه مختصری بر این کتاب نمایشگر این واقعیت و زحماتی که نویسنده در راه تالیف آن متحمل شده خواهد بود. از آنجای که شهبانوی عزیز ایران همواره مشوق راستین نویسندگان کشور بود.

پیوسته نویسندگان از توجهات خاصآن علیاحضرت بهره‌مند شده‌اند مستدعی است اوامر صادر فرمایند که مراکزی از این کتاب خریداری نمایند تا تشویقی برای نویسنده در نثر آثار بعدی در این زمینه باشد...

متاسفانه روی جلد کتاب و قسمت هایی از سه صفحه اول کتاب با ماژیک مستتر گردیده است ولی الباقی کتاب بسیار سالم می باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رژیم شاهنشاهی ایران

  • کد کتاب: 66033 - 35/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: تاریخ هنری ایران, تاریخ شاهان ایران, تاریخ پادشاهی ایران, آثار باستانی ایران, کتاب رژیم شاهنشاهی ایران