منو
سبد خرید

روی دیگر سکه هدایت

روی دیگر سکه هدایت
موجود نمی باشد
روی دیگر سکه هدایت
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 46722 - 200/4
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 16
0 ریال

روی دیگر سکه هدایت

نویسنده: صادق هدایت , پاکسیما مجوزی
ناشر: هزاره سوم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 7 

مروری بر کتاب 

شامل ۲۶ داستان کوتاه عاشقانه 

در ابتدای این نوشتار, شرحی از زندگی و آثار صادق هدایت آمده که برخی از این آثار نیز به اختصار نقد و بررسی شده است بسیاری از مردم کشورمان هدایت را نویسنده یاس، مرگ و تاریکی می نامند و از این امر غافلند که او نیز بر جنبه های دیگر زندگی توجه داشته و گاه مفهوم عشق را به قلم کشیده است.  

گفتنی است در این مجموعه, آثاری از هدایت به طبع رسیده که به‌زعم نگارنده بازتابی هستند از اندیشه‌های هدایت که بر سه محور ؛ عشق به زن ، عشق به میهن و عشق به مرگ، استوار گردیده‌اند . برای نمونه به ترتیب از داستان مادلن تا گجسته دژ ، عشق به زن پر رنگ‌تر است .از داستان آتش پرست تا تخت ابونصر ، عشق به میهن برجسته می‌شود و از داستان مرگ تا تاریک خانه  عشق به مرگ حضوری آشکار دارد .

تاریکخانه

«می‌خواستم مثه جونورای زمستونی تو سولاخی فرو برم، تو تاریکی فرو برم، تو تاریکی خودم غوطه‌ور بشم و در خودم قوام بیام. چون همون طوری که تو تاریک‌خونه عکس روی شیشه ظاهر می‌شه، اون چیزهایی که در انسون لطیف و مخفیس در اثر دوندگی زندگی و جار و جنجال و روشنایی خفه می‌شه و می‌میره، فقط توی تاریکی و سکوته که به انسون جلوه می‌کنه. این تاریکی توی خودم بود، بی‌جهت سعی داشتم که اونو مرتفع بکنم. افسوسی که دارم اینه که چرا مدتی بی‌خود از دیگران پیروی کردم. حالا پی بردم که پرارزش‌ترین قسمت من همین تاریکی، همین سکوت بوده...

فهرست 
مادلن
آینه شکسته
داش آکل
کاتیا
گرداب
چنگال
داود گوژپشت
لاله
صورتک‌ها
عروسک پشت پرده
شب‌های ورامین
زنی که مردش را گم کرد
هوس باز
دن ژوان کرج
سامپینگه
گجسته دژ
آتش پرست
سایه مغول
سه قطره خون
میهن پرست
تخت ابونصر
مرگ
زنده به گور
آبجی خانم
سگ ولگرد
تاریک خانه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.