کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
رویکردهای تدریس

رویکردهای تدریس

نویسنده: گری فنستر میچر - جوناس سولتیس
مترجم: احمدرضا نصر - هدایت اله اعتمادی زاده - محمدرضا نیلی - فریدون شریفیان
ناشر: مهر ویستا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 214
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

برای مطالعه‌ی کتاب حاضر برخورداری از دانش قبلی درباره‌‌ی پیشینه‌ی تدریس حرفه‌ای ضرورت ندارد. همچنین، به‌منظور ورود هر چه سریع‌تر خواننده به مطالب، در نگارش کتاب، عامدانه از سبکی ساده و به دور از تکلف استفاده شده است. امیدواریم خواننده‌ی این کتاب در ابعاد نظری و عملی تدریس درگیر شود. افزون بر این، امید ما در علاقه‌مندی در نوشتن کتاب حاضر این بود که به داوطلبان شغل معلمی نشان دهیم که چگونه ذر عرصه‌ی تدریس، نظریه و عمل روشن‌گر یکدیگرند.

استفاده وسیع از نمونه‌ها و بحث‌ها در فصل هفتم از بهترین شیوه‌هایی است که برای اثبات ارتباط متقابل نظریه و عمل می‌شناسیم. به شما توصیه می‌کنیم زمانی که مطالعه‌ی هر فصل را به پایان می‌برید، نمونه‌ها و بحث‌های مربوط به آن فصل را بررسی کنید.

در این کتاب، ابتدا سه رویکرد تدریس شامل رویکردهای مدیریتی، تسهیلگر و آزاداندیشانه به طور کلی معرفی می‌گردد. سپس پنج مولفه‌ی اصلی تدریس شامل روش، شناخت فراگیران، دانش مربوط به محتوا، هدف‌ها و ارتباط‌ بین معلم و فراگیر توضیح داده می‌شود. کار اساسی دیگر این است که دیدگاه هر رویکرد درباره‌ی هر کدام از پنج مولفه‌ی تدریس مطرح و سپس مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. از جمله امتیازهای دیگر این کتاب به شرح زیر است:

اعتبار علمی نویسندگان
توجه به مبانی تاریخی و فلسفی رویکردهای تدریس
ارائه نمونه‌های عملی
توان‌مندسازی خوانندگان برای کاربرد ترکیبی رویکردها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رویکردهای تدریس

  • 80,000ریال
  • 72,000ریال

برچسب ها: ری فنستر میچر, جوناس سولتیس, احمدرضا نصر, هدایت اله اعتمادی زاده, محمدرضا نیلی, فریدون شریفیان, جامعه شناسی آموزشی, آموزش و پرورش, تدریس, کتاب رویکردهای تدریس