منو
سبد خرید

رویاها به ما چه می گویند

رویاها به ما چه می گویند
رویاها به ما چه می گویند
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112584 - 59/4
  • وزن: 0.30kg
250,000 ریال

رویاها به ما چه می گویند

نویسنده: آرش جوانبخت
ناشر: میترا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مفهوم و کاربرد رویاها در روانشناسی تحلیلی

همه ما بسیاری ازاوقات به رویاهای خود اندیشیده ایم ، بخصوص زمانی که رویاهای وحشت آور ما را ازخواب بیدار کرده است .  ولی اغلب افراد بسیار به ندرت درباره ارزش رویاهای خود فکر می کنند و به ندرت به این موضوع می اندیشند که رویاها ممکن است مفهومی واقعی داشته باشند و معمولا حداکثر ارزشی که رویاها می توانند داشته باشند ، این است که وسیله سرگرمی و موضوع صحبت سر میز صبحانه باشند .

نگارنده در کتاب ابتدا به زبان ساده درباره فیزیولوژی خواب و آنچه در خواب و دیدن رویا بر جسم می‌گذرد, سخن می‌گوید ;سپس این مباحث را تشریح می‌کند : ساختار روان, مکانیزم‌های به کار رفته در رویا, اهمیت و کاربرد رویاها, نمادگرایی روان در رویاها و اساطیر, و نحوه تفسیر رویا .

نویسنده می‌گوید : 'در حیطه علم روان شناسی سعی بر این نیست که مفاهیم غریب و ماورائ‌الطبیعه از رویاها به دست آید .بلکه روان شناسان معتقدند که رویاها زبان حال ساختار روانی ناخودآگاه فرد هستند و با بررسی رویاهای یک نفر می‌توان مطالب با ارزشی را درباره وضعیت روانی او به دست آورد .به خصوص در بسیاری از روش‌های روان درمانی تحلیلی استفاده از رویاها ارزش زیادی دارد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات