دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روضه قاسم

روضه قاسم

نویسنده: امیر حسن چهل تن
ناشر: فرهنگ نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 184
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : نو ؛ فاقد صفحات 60 ، 61 ، 64 ، 65 ، 68 ، 69 ، 72 ، 73

 

مروری بر کتاب 

عمه بلقیس با تردستی تمام ، با نوک انگشتانش سبزیهای یک قد را از توی سبد دستچین می کند و میگذارد روی تخته و با کارد خردشان می کند. نمیدانم والله شما را کجا دیده ام همه اش توی این فکرم به چشمم خیلی آشنایید. نمیدانم شاگرد مدرسه معرفت بودید... شاید کوچه عشقی می نشستید. ها؟.... دیدید گفتم. آخر من میگویم. دختر نجم الملوک هستید ... ماشا الله.

انگار پر کشید. صدا مثل صدای دوش حمام ٬ شیرین بود. مثل اینکه همه ی آدمها داشتند زیر صدا غسل می کردند. صدا صدای قاسم بود و صدای دایی حسین. به پسر حاج اکبر هم گفتم اما او صدا را نمی شنید. دیگر صدای دسته نمی آمد ٬ صدای سنج نبود ٬ صدای قاری هم نبود ؛ فقط صدای قاسم بود و صدای دایی حسین. صدا می پیچید ٬ دور و نزدیک می شد. مثل عرق روی پیشانی هامان نشست ؛ مثل دستی مهربان ٬ جمعیت را توی مشتش گرفت و بعد طبقی نور شد.

همه ی دستها دراز شد طرف طبق و رشته های باریک نور گل دستها. و بعد صداهای دیگر و طبقه ای دیگر نور. خیلی های دیگر هم مثل قاسم و دایی حسین صدایشان می آمد. کسانی که حتما یک روز مثل قاسم و دایی حسین گم شده اند و دانستم که خیلی از آدم های بزرگ ممکن است یک روزی گم بشوند. دلم می خواهد وقتی بزرگ شدم گم بشوم ٬ درست مثل قاسم توی دانشگاه گم بشوم و اسمم را مثل اسم قاسم روی همه ی دیوارهای دانشگاه علم و صنعت بنویسند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب روضه قاسم

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات