كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
روش های تحقیق در روان شناسی و علوم تربیتی ۱ و ۲

روش های تحقیق در روان شناسی و علوم تربیتی 1 و 2

نویسنده: اسماعیل بیابانگرد
ناشر: دوران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 734
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

جامعه روان‌شناسی و تعلیم و تربیت ایران به نگرشی نو در روش‌شناسی پژوهش و به آثاری جدید برای تدریس روش‌های تحقیق در روان‌شناسی و علوم تربیتی نیاز دارد.

بررسی‌های انجام شده از وضعیت تدریس و پژوهش در روان‌شناسی و علوم تربیتی در دانشگاه‌های ایران حاکی از آن است که هم آثار موجود درباره روش تحقیق، هم پایان‌نامه‌ها و رساله‌های کارشناسی ارشد و دکتری در روان‌شناسی و علوم تربیتی و هم مقالات علمی ـ پژوهشی در حوزه‌های گوناگون روانی ـ تربیتی دچار کاستی‌های اساسی در بنیادهای فلسفه علم برای پژوهش، در استفاده یک جانبه از روش‌های پژوهشی کمی و آماری، در غفلت از به‌کارگیری روش‌های کیفی و ترکیبی و گرفتار نبود نوآوری متناسب با فرهنگ ملی ایرانی در تحقیقات روان‌شناسی و علوم تربیتی است.

ویژگی مهم این کتاب تدوین اهداف رفتاری در ابتدای هر فصل و خلاصه و خودآزمایی در پایه هر فصل است که به خواننده کمک میکند تا از میزان درک و فهم و پیشرفت خود در مطالعه کتاب ارزیابی داشته باشد.

هدف اصلی کتاب تشویق و ترغیب پژوهشگران و محققان به تفکر منطقی، اصولی و ساختاری و نشان دادن کیفیت هیجان برانگیز پژوهش علمی و به گونه اعم، و پژوهش در علوم رفتاری به گونه اخص است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روش های تحقیق در روان شناسی و علوم تربیتی ۱ و ۲

  • ناشر: دوران
  • کد کتاب: 22488
  • موجودی: در انبار
  • 465,000ریال
  • 385,000ریال

برچسب ها: اسماعیل بیابانگرد, علوم تربیتی, روانشناسی تربیتی, کتاب روش های تحقیق در روان شناسی و علوم تربیتی ۱ و ۲