منو
سبد خرید

روش طبیعت طبیعت

روش طبیعت طبیعت
درحال حاضر موجود نمی باشد
روش طبیعت طبیعت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 73351- 63/2
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 12
0 ریال

روش طبیعت طبیعت

نویسنده: ادگار مورن
مترجم: علی اسدی
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 531
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

این اثر از مجموعه کتاب های ادگار مورن جامعه شناس و اندیشمند غربی چپ گرای است که در دهه های گذشته با تعدیل مواضع خویش، سعی در ارائه گفتمان جدیدی در حوزه فرهنگ و علوم انسانی داشته است. او با انتقاد به روش-شناسی رایج در علوم اجتماعی غرب، سعی در ترمیم و بهسازی فرایند شناخت در حوزه های انسانی و اجتماعی دارد.

کارهای معرفت شناختی وی انقلابی اند، زیرا کوشیده مثلث ارتباط ایدئولوژی، سیاست و علم را از طریق آنچه پیچیدگی می نامند، بازاندیشی کند و این کار را با بازنگری در شناخت انسان آغاز کرد. این اثر با موضوع اولیه فیزیس که در جهان مادی (فیزیکی) زندگی و انسان مشترک است به دنبال ایده معنادار در باره موجودات مادی است. همچنین سازمان زیستی و سازمان انسانی- اجتماعی را از زاویه سازمان فیزیکی مطرح می کند و در هر مرحله ای از تکوین مفهوم فیزیکی سازمان، مثال ها یا موارد زیست شناختی انسان- جامعه شناختی آن ها را جهت فهم بیشتر مطلب می آورد.

این کار سبب سردرگمی اذهانی می شود که فیزیک، زیست شناسی، انسان شناسی و جامعه شناسی را حوزه های مجزا و بدون ارتباط می دانند و مولف در این اثر در پی آن است تا خواننده را متوجه این معنا کند که پدیده ها و مسائل زیستی و انسانی- اجتماعی برای آنکه قابل درک و فهم شوند به زیر ساختارهای سازمانی، یعنی به فیزیک نیاز دارند. این کتاب از بحران عصر ما اغاز می شود و بدان باز می گردد. ریشه ای بودن بحران جامعه و ریشه ای بودن بحران بشریت مولف را بر آن داشت تا در جستجوی نظریه ای ریشه ای باشد.

بشریت به سیاسیت نیاز دارد و سیاست به انسان- جامعه شناسی و این انسان – جامعه شناسی خود نیاز دارد تا با دانش طبیعت پیوند یابد که این پیوند مستلزم تجدید سازمان زنجیره ای ساختار دانش است. این اثر در سه بخش نظم، بی نظمی و سازمان؛ سازمان (سازمان فعال) و سازمان احیا شونده و زاینده تدوین شده است.


فهرست

روح جلگه
گریز از سرمشق
عزا و ماتم
ناممکن ناممکن
روش
بازگشت به مبانی علمی
از دور باطل به دور توانایی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات