كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
روش شناسی هنر

روش شناسی هنر

نویسنده: لوری آدامز
مترجم: علی معصومی
ناشر: موسسه فرهنگی پژوهشی چاپ و نشر نظر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 258
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

مصور

روش شناسی تاریخ هنر و تحلیل هنری، بیانگر شیوه های متفاوت در تفسیر هنر است. از آنجا که همه آثار هنری به نوعی معرف خالقان خود و فرهنگ آنها و همچنین متکی به رسانه هایشان هستند، هر اثر در نوع خود می تواند پیچیده و احتمالا دارای معانی چندگانه ای باشد.
نگارنده در کتاب حاضر، روش شناسی عمده ای را مورد بررسی قرار می دهد که در رشته های متعددی چون روش شناسی رسمی، نگاه سنجی و نگاره شناسی، مارکسیسم، فمینیسم، زندگی نامه و خودزندگی نامه، نشانه شناسی ـ ساختارگرایی و پساساختارگرایی ـ و روانکاوی مورد استفاده قرار می گیرد. افزون بر آن نگارنده در این کتاب پاره ای از روش شناسی های خوانش تصویر، تندیس و آثار معماری را نیز بررسی کرده است.

عناوین کتاب روش هایی زمینه ای که هم از رویکردهای شکل گرا و شمایل نگار بهره می گیرند و کامل تر می شوند و هم به بحث درباره آنها می پردازند و بررسی روش شناسی های نشانه شناسیک منشعب از زبان شناسی، فلسفه زبان و نقد ادبی که رویکردهای ساختارگرایی و پس از ساختارگرایی و ساخت گشایی را دربرمی گیرد.

فهرست

 بررسی کلی ماهیت هنر
شمایل نگاری و شکل گرایی
بررسی روش های مارکسیسم و فمنیسم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روش شناسی هنر

  • ناشر: نظر
  • کد کتاب: 81454 - 24/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: لوری آدامز, علی معصومی, فلسفه هنر, جامعه شناسی هنر, تاریخ هنر, هنر, فلسفه اجتماعی, کتاب روش شناسی هنر