كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
روزهای حماسه و نور ؛ چهار جلدی

روزهای حماسه و نور 

نویسنده: معصومه مرادپور آرانی - علی حسین احمدی
ناشر: بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 2429
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

روز شمار انقلاب اسلامی ؛ سال های 57 _ 1356

جلد چهارم کتاب شمیز می باشد.

جلد اول : 1 آبان 1356 الی 31 شهریور 1357

جلد دوم : 1 مهر 1357 الی 30 آبان 1357

جلد سوم : 1 آذر 1357 الی 22 بهمن 1357

جلد چهارم : بر اساس اسناد و مدارک شاهنشاهی ؛ ار یکم فروردین الی هفدهم بهمن 1357

اخیرا سیاست سازان در غرب ، برای تقلیل قبح واژه تجزیه طلبی، به دفاع از گروه خویشاوند در برابر تبعیض پرداخته اند و یکسان سازی قومیتی را جایگزین تعاریف تجزیه طلبی نموده و از اصطلاح «الحاق گری» به جای این واژه منفور استفاده می کنند تا زشتی این عمل در تجزیه تمامیت ارضی کشورها نمایان نباشد.

نویسنده در این کتاب با بیان نقل قول اشخاص و سایر منابع با ارایه مستنداتی اهداف و ریشه‌های فتنه‌های تجزیه طلبی در این مناطق از جمله فتنه حزب خلق مسلمان در آذربایجان، فتنه گروهک خلق عرب در خوزستان، فتنه عبدالمالک ریگی و گروه جندالله در سیستان و بلوچستان، فتنه ترکمن صحرا، فتنه احزاب ضد انقلابی همچون حزب دموکرات کردستان، پژاک و گروهک تروریستی کومله را که با دخالت افراد ضد انقلاب و حمایت مادی و تسلیحاتی بیگانگان بوجود آمد و منجر به شهادت و مجروح شدن تعداد زیادی از رزمندگان اسلام و مردم بیگناه ساکن در این مناطق شد، را تحلیل و تشریج کرده است. 
در انتهای این کتاب، کتابنامه، منابع، ماخذ و نمایه های اشخاص و اماکن به چشم می‌خورد. 
چهارمین جلد از کتاب نیز گوشه هایی از حماسه آفرینی های ملت ایران را از زبان ارتش شاه (اداره کل سوم ستاد بزرگ ارتشتاران) به نمایش گذاشته و به شکل روزانه گزارش کرده است. 

در این گزارش‌ها پایمردی و پایداری ملت ایران در برابر هجمه‌های وحشیانه و سرکوبگرانه دژخیمان شاه، شعارهایی که سر می‌دادند و قربانی‌هایی که می‌دادند تا پایه‌ای به نمایش درآمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روزهای حماسه و نور ؛ چهار جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: معصومه مرادپور آرانی, علی حسین احمدی, انقلاب اسلامی, پلهوی, جمهوری اسلامی, امام خمینی, 22 بهمن, کتاب روزهای حماسه و نور ؛ چهار جلدی