منو
سبد خرید

روزنامه مقاومت يونان

روزنامه مقاومت يونان
روزنامه مقاومت يونان
  • موجودی: موجود
  • مدل: 144162 - 119/4
  • وزن: 0.36kg
750,000 ریال

روزنامه مقاومت يونان

نويسنده: میکیس تئودوراکیس
مترجم: سروش حبیبی
ناشر: امير كبير
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 353
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت :  درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

حزب کمونیست یونان در سال ۱۹۱۸ پایه گذاری شد. از زمان بنیاد گذاریش تا سال ۱۹۷۴، به جز مدت زمان‌های کوتاهی که طی آن‌ها حزب قانونی بود، حزب کمونیست یونان منحله بود و در شرایط مخفی به کار خود ادامه می‌داد.

حزب کمونیست یونان نابودی سرمایه داری و برپا ساختن سوسیالیسم را هدف خود قرار داده است. در شرایط کنونی حزب کمونیست یونان پیشگام مبارزه برای دموکراسی، استقلال ملی، صلح و پیشرفت اجتماعی است. از همان اوان بنیاد گذاری، با سازمان دادن و هدایت مبارزات برای افزایش آزادی‌های دموکراتیک و رهائی از هرگونه بهره کشی و ستمگری، حزب کمونیست یونان تبدیل به نمادی برای ایده‌آل‌های طبقه کارگر، آرمان‌ها و منافع همه زحمتکشان شد.

هنگامی که یونان از سوی نیروهای فاشیست موسولینی و سپس از سوی نیروهای هیتلری مورد تجاوز و حمله قرار گرفت، کمونیست‌ها در شرایط کار مخفی، از درون زندان‌ها یا از سرزمین‌های دور مهاجرت که در پی تاسیس رژیم دیکتاتوری متاگزاس در تاریخ ۴ اوت ،۱۹۳۶ در آن‌ها زندانی بودند، به همراه خلق یونان، به حمله کنندگان فاشیست “نه” گفتند و برای آزاد سازی یونان به نبرد پرداختند.

حزب کمونیست یونان در تمام دوران مقاومت ملی (۱۹۴۰-۱۹۴۶) و هم‌چنین در کلیه مبارزاتی که پس از پایان جنگ جهانی دوم با ارتجاع داخلی، مداخله نظامی امپریالیسم بریتانیا و پس از آن آمریکا صورت گرفت، سازمان‌ده اصلی و رهبر جنبش تمام خلقی بوده است.

فهرست 

تاريخچه وقايع
واژه نامه مقاومت
آتن زندگي زيرزميني
آوروف
وراكاتي
زاتونا
اسارتگاه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات