کتاب روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه به انضمام سفرنامه مازندران فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب تاریخ و جغرافیای ایران انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه

نویسنده: ناصرالدین شاه قاجار - مجید عبد امین
ناشر: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 415
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

مصور -  به انضمام سفرنامه مازندران ؛ ربیع الثانی 1282 تا ربیع الاول 1283

ناصرالدین شاه چهارمین پادشاه سلسله قاجار هنگامی به سلطنت رسید که بیش از هفده سال از سن او نگذشته بود.
تقریبا مقارن با همین ایام، کشور ما ایران نیز به جهت بهره برداری از موقعیت استراتژیکش در معرض رقابتهای گوناگون قدرتهای بزرگ قرار گرفت. 

وی اولین پادشاه ایرانی است که عازم فرنگ گردید. ناصرالدین شاه اصولا به سفر و گشت و گذار بسیار علاقمند بود و علاوه بر سه سفر به فرنگستان و یک سفر به عتبات عالیات به بیشتر نقاط ایران از جمله خراسان، گیلان، مازندران، فارس نواحی مرکزی و برخی جاهای دیگر سفر نمود و خاطرات خود را به رشته تحریر درآورد. 

ناصر الدین شاه سه بار به فرنگ مسافرت کرد. دومین مسافرت او که چهار ماه و نه روز به طول انجامید، از سال ۱۲۹۵ه. ق از تهران آغاز شد.

در این سفرنامه، شاه به شرح جزییات هریک از موزه ها، باغ وحش ها، شب نشینی ها و ضیافت هایی که به مناسبت حضور وی ترتیب داده شده بود، کارخانه ها، راه ها و وسایل حمل و نقل، مردم کوچه و بازار و مناظر زیبای طبیعت پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه به انضمام سفرنامه مازندران

  • 0ریال

برچسب ها: ناصرالدین شاه قاجار, مجید عبد امین, تاریخ سیاسی قاجار, تاریخ اجتماعی قاجار, سفرنامه, ناصرالدین شاه, کتاب روزنامه خاطرات ناصرالدین شاه به انضمام سفرنامه مازندران