منو
سبد خرید

روزبهان بقلی

روزبهان بقلی
روزبهان بقلی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151192 - 81/2
  • وزن: 0.30kg
850,000 ریال

روزبهان بقلی

نویسنده: کارل ارنست
مترجم: مجدالدین کیوانی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 274
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ جلد کتاب رنگ پریدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

از مجموعه تصوف و عرفان

روزبهان بقلی از شخصیت های اصلی و برجسته ی تصوف ایرانی است که تا چندی پیش از شهرتی درآن حد که سزاوار اوست برخوردار نبود ، و شاید یکی از دلایل این امر دشواری و دیریابی نوشته هایش و بیان بیش از حد استعاری و انتزاعی او بوده است.

با این همه ، برخی از بدیعی تری و خارق العاده ترین اندیشه ها و تصورهای عرفانی را در مصنفات این عارف عشق باز جمال پرست رویاپرور میت وان یافت که طریق وصول به کمال معنوی را در عشق و زیباپرستی می جست و آثار صوفیانه اش جهانی پررمز و راز و خیال انگیز و صحنه هایی سخت تخیلی و رویا آمیز ترسیم می کنند که تصورش برای ذهن آدمی ناممکن می نماید.

گرچه روزبهان در مقام عارفی استثنایی، بنیانگذار یک طریقت، شخصیتی متنفذ و معروف، و مولف کتب و رسالات متعدد در تفسیر و فقه و اصول محل اعتنا است اما آنچه بیش‌تر در خور توجه و تحقیق است عالم درونی او، جهان اندیشه و ذهنیت او، و «رویت‌ها» و مکاشفه‌هایی است که در سراسر عمر وی مشحون آن‌ها است و این کتاب نیز به همه‌ی این جنبه‌ها، به ویژه تشریح و تحلیل علمی و روانشناختی تجربه‌های شهودی و باطنی این شخصیت شگفت‌انگیز، پرداخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات