منو
سبد خرید

رود راوی

رود راوی
درحال حاضر موجود نمی باشد
رود راوی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 123109 - 28/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 32 = 38
0 ریال

رود راوی

نویسنده: ابوتراب خسروی
ناشر: قصه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 252
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

" آن وقت او به غشغشه می خندد و می گوید عشق تو که شوی منی به پشیزی هم نمی ارزد، یادت باشد که بوتراب کاتب سلسله النسب روسپیان را با نام من در رساله اش ابتدا کرده است. آن وقت تو می خواهی آب توبه را بر سر سحاب اوسط غفر بریزی..."

کیا فرزند خوانده یکی از بزرگان فرقه ی مفتاحیه است و برای تحصیل پزشکی به شهر لاهور می رود ولی بعد از دو سال طب را کنار گذاشته و در مدرسه مخالفان فرقه مفتاحیه ساکن می شود . بعد از چندی بزرگان مفتاحیه از وی می خواهند به رونیز برگردد او را در آنجا تطهیر می کنند با همان دانش دو ساله به طبابت می پردازد و باید روایت فرقه خود را بخواند و بداند و بنویسد .

رود راوی را می‌توان مفصل‌ترین اثر ابوتراب خسروی دانست او ساخت داستان را بر بی‌اعتباری زمان استوارکرده است و از عناصر و اندیشه برای مقابله با زمان در رود راوی استفاده کرده است. نهایت خلق در آثار ابوتراب خسروی، حس‌کردن رویا و اسطوره توسط مخاطب است. زمان در آثار او می شکند. آثار خسروی انسان را به صبوری و تفکر در کلمه فرا می‌خواند. موضوعاتی مثل هستی، مرگ، عشق و انسان که با استحاله‌های پی‌درپی در آثار وی وجود دارند از موضوعات اصلی کارهای اوست. 

جوایزی که این کتاب برنده شده است

بهترین رمان دور چهارم جایزه گلشیری ۱۳۸۲

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب رود راوی

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات