منو
سبد خرید

رودین

رودین
-15 %
رودین
  • موجودی: موجود
  • مدل: 129409 - 37/3
  • وزن: 0.30kg
340,000 ریال
400,000 ریال

رودین

نویسنده: ایوان تورگنیف
مترجم: آلک قازاریان
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 229
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

ایوان تورگنیف نویسنده بزرگ روس کاشف ناگفته های روح آدمی است. سبک و شیوه نگارش این هنرمند خلاق که مورد ستایش بزرگانی چون تولستوی و داستایفسکی بوده هنوز هم بعد از حدود یک قرن و اندی در نوع خود بدیع و جذاب است.

...وطن بدون هریک از ما ممکن است باشد.ولی هیچیک از ما بدون آن نمی توانیم بمانیم.وای بر کسی که جز این فکر کند ...

ظهر سوزان 26 ژوئن سال 1848، در پاریس، که قیام "کارگا ه های ملی" تقریبا سرکوب شده بود، در یکی از کوچه های تنگ و باریک ناحیه سن آنتوان یک گردان منظم پیاده نظام در صدد فتح سنگر بندی خیابانی انقلاابیون بود.

چند تیر توپ سنگر را متلاشی نموده و آن عده از مدافعان سنگر که جان سالم بدر برده بودند، سنگر را ترک می کردند و فقط به فکر نجات جان خویش بودند. در این اثناء ناگهان برفراز سنگر، روی بدنه فرو رفته واگن ترن اسبی، مرد قد بلندی که نیمتنه کهنه ای به تن داشت و شال قرمز رنگی دور کمرش پیچیده بود با کلاه حصیری که موهای سپید و نامرتبش را می پوشاند نمایان گردید.

در یک دست او پرچم و در دست دیگرش شمشیر کند و خمیده ای دیده می شد. او با صدای نازک و هیجان زده شعار می داد، از سنگر بالا می رفت و پرچم و شمشیرش را در هوا تکان می داد. یکی از تیراندازان هنگ "ونسان" او را نشانه گرفت و به سویش شکیک کرد... پرچم از دست مرد قد بلند رها شد و خودش مثل یک گونی، عین اینکه خودش را به پای کسی انداخته باشد به رو به طرف پائین غلتید... گلوله از وسط قلبش گذشته بود...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات