كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
روح ملت ها

روح ملت ها

نویسنده: آندره زیگفرید
مترجم: احمد آرام
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 305
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391
 -دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

همانطور که از اسم کتاب برمی آید صحبت از روح ملت ها است ولی صحبت از روح همه ملت ها نیست؛ بلکه آن ملت هایی که لایق نام ملت و مصدر عمل و اثری در دنیا هستند.

ثانیا از تسخیر ارواح یا اثبات و انکار روح بمعنای فلسفی کلمه بحث نمی کند. مقصودش روحیه٬ مغز٬ منشا و ساختمان باطنی ملت ها است. یعنی آن چیزی که ریشه و مبنای همه این اعمال و احوال شده است. همان چیری که ما خیلی احتیاج داریم بدانیم و بشناسیم و اعتقاد به آن پیدا کنیم ...

موضوع کتاب حاضر، شرح چگونگی شکل‌گیری و پیشرفت تمدّن جدید است. این اثر، با هدف آگاه نمودن مخاطب از کیفیات دنیای مترّقی و طرز تأثیر، ‌موارد استعمال و شرایط انطباق افکار و اعمال ساکنان آن تدوین شده است. نگارنده در این نوشتار، روحیه، مغز، منشاء و ساختمان باطنی ملّت‌های غربی را واکاوی نموده، ریشه و مبنای اعمال و احوال آن‌ها را به مخاطب شناسانده و اهمیت و تأثیر روش‌های اجتماعی و نقش اساسی همکاری‌های عمومی و ملّی در قدرت‌های بزرگ امروزی را شرح داده است. وی در این راستا کشورهای فرانسه، انگلیس، آلمان، روسیه و آمریکا را به صورت مجزا مطالعه کرده و در پایان سرنوشت تمدن غربی را پیشگویی نموده است.

 

فهرست

فصل اول: چهره جهان جدید 
فصل دوم : واقع بینی لاتینی
فصل سوم : هوشمندی و ابتکار فرانسوی 
فصل چهارم :سرسختی انگلیسی
فصل پنجم :حس انضباط آلمانی
فصل ششم : صوفی منشی روسی
فصل هفتم : بالندگی آمریکایی 
فصل آخر: نتیجه ،تعریف و سرنوشت تمدن غربی
ضمیه کتاب ( نوشته مهندس بازرگان ): روحیّه ایرانی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روح ملت ها

  • 0ریال

برچسب ها: آندره زیگفرید, احمد آرام, جامعه شناسی سیاسی, انسان شناسی, فلسفه اجتماعی, جامعه شناسی تاریخی, تاریخ اجتماعی, کتاب روح ملت ها