منو
سبد خرید

روان شناسی پرورشی ؛ برای دبیرستان ها

روان شناسی پرورشی ؛ برای دبیرستان ها
درحال حاضر موجود نمی باشد
روان شناسی پرورشی ؛ برای دبیرستان ها
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 104997- 13/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 40
0 ریال

روانشناسی پرورشی

نویسنده: علی اکبر سیاسی
ناشر: وزارت فرهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 303
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1320 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  درحد نو

 

مروری بر کتاب 

برای دانش سراهای مقدماتی

روانشناسی پرورشی شاخه ای ازعلم روانشناسی است که هدف آن کمک به پرورشکاران دربرخورد درست با مسائل پرورشی است.روانشناسی یکی از شاخه های علوم تجربی است که مانند دیگر اعضای خانواده علوم تجربی یافته هایش رااز راه مشاهده کسب می کند. روانشناسی رابه عنوان علم مطالعه رفتار وفرایندهای شناختی وذهنی زیر بنای رفتارتعریف کرده اند.

پرورش به جریان یا فرایندی منظم و مستمر گفته می شود که هدف آن هدایت رشدجسمانی و روانی یابه طورکلی هدایت رشدهمه جانبه شخصیت پرورش یابندگان درجهت کسب و درک معارف بشری وهنجارهای  مورد پذیرش جامعه ونیز کمک به شکوفاشدن استعدادهای آنان است.کارآموزی به دوره های کوتاه مدت باهدف ایجاد  وگسترش مهارتهای خاص گفته می شود.بنابراین درقیاس با پرورش که هدفهای بسیارکلی وجامع دارد, هدفهای کارآموزی جزئی تر و دقیق ترند.

آموزش به فعالیتهایی گفته می شود که به منظور آسان کردن یادگاری از سوی آموزگار یا معلم طرح ریزی می شود وبین آموزگار ویه یاچند یادگیرنده به صورت کنش متقابل جریان می یابد.یادگیری فرایند ایجاد تغییرنسبتا پایدار دررفتار یا توان رفتاری است که از تجربه ناشی می شود ونمی توان آن را به حالتهای موقتی بدن مانند: آنچه براثربیماری, خستگی یا داروهاایجاد می شود نسبت داد. درمقایسه تعریفهای آموزش ویادگیری بایکدیگر می توان این گونه نتیجه گرفت که یادگیری هدف وآموزش وسیله رسیدن به این هدف است.

درجدیدترین تعریف روانشناسی پرورشی وتعریفی که بیشتر ازبقیه مورد پذیرش صاحب نظران قرارگرفته است , روانشناسی پرورشی یکی ازشاخه های مستقل علو روانشناسی به حساب آمده که دارای روشها ونظریه های خاص خودش است. موضوعات اصلی روانشناسی پرورشی یادگیری آموزشگاهی وآموزش هستند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات