دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روان شناسی رشد کودک و نوجوان

روانشناسی رشد

نویسنده: محمد پارسا
ناشر: بعثت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 _1367 - دوره چاپ: 3 _ 2

کیفیت: درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

نظر به اهمّیت شناخت و دگرگونی تحولات روانی و فیزیکی کودکان و نوجوانان که بخش عظیمی از جمعیّت کشور را تشکیل می دهند. مؤلف این کتاب مطابق سرفصل مصوّب دوره کارشناسی دانشگاه ها به صورتی ساده و قابل درک، موضوعات مربوط به روان شناسی رشد را تدوین و تألیف نموده است و برای دانشجویان، پژوهش گران و استادان رواشناسی جزو منابع معتبر درسی محسوب می شود.

روانشناسی رشد شاخه‌ای از علم روان‌شناسی است که به توصیف و تبیین تغییرات در طول زندگی فرد می‌پردازد و از رشته‌های مختلف زیست‌شناسی، جامعه‌شناسی، تعلیم و تربیت و پزشکی کمک می‌گیرد. اگر چه روان‌شناسی رشد به تمام مراحل زندگی انسان از تولد تا مرگ می‌پردازد، اما بر کودکی و نوجوانی تأکید دارد. روان‌شناسان رشد در پی آن هستند تا چگونگی رشد انسان را در طول زمان تعیین کنند، برای تحقق این هدف روان‌شناسان رشد، رفتار افراد را در سنین مختلف به دقت مورد مشاهده قرار می‌دهند.

از سوی دیگر روان‌شناسان رشد به تبیین رشد می‌پردازند که در آن دو الگوی عمومی و اختصاصی را مد نظر دارند. سومین هدف روان‌شناسی رشد این است که حاصل مطالعات توصیفی و تبیینی خود را در مورد رشد در جهت مثبت رشد انسان به کار بگیرد و رشد انسان‌ها را به حداکثر برساند. این جنبه کاربردی رشد خصوصاً به کودکان و نوجوانانی که به دلایلی دچار نارسایی در رشد شده‌اند، می‌پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات