منو
سبد خرید

روان شناسی انسان سلطه جو

روان شناسی انسان سلطه جو
درحال حاضر موجود نمی باشد
روان شناسی انسان سلطه جو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 148554 - 65/4
  • وزن: 0.30kg
0 ریال

روانشناسی انسان سلطه جو

نويسنده: اورت شوستروم
مترجم: قاسم قاضی , غلامعلی سرمد
ناشر: سپهر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 204
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

سلطه جویی را محیط که آموزگار بزرگی است، به کودک می آموزد. انسان در نوجوانی چنین می انگارد که پدر و مادر و زندگی، به او مدیون هستند و او باید با نیرنگ و دروغ، حق خود را از آنان بگیرند! بزرگسالان نیز با همین ترفندها می خواهند به مقصود خود برسند. هدف روان شناسی صرف توجیه و تبیین رفتار نیست، بلکه باید ما را به خودشناسی، یعنی شناخت توانایی هایمان و بارور ساختن آنها، یاری رساند.

گروه درمانی به انسان سلطه جو کمک می کند تا دیگران را برای دیدن خویش، آیینه قرار دهد. افزون بر گروه درمانی می توان از راه های مشاوره، خود فهمی، یا آموزش و پرورش، شمار افراد خویشتن ساز را که بر سلطه جویی های خود غلبه کرده اند، بالا برد.

نویسنده در فصل های گوناگون کتاب به گروه های گوناگون مردم، مانند والدین و کودکان، زن و شوهرها، معلمان و شاگردان و عشاق، اشاره می کند و در فصل راه های گذر از سلطه جویی به خویشتن سازی را با ذکر مثال های جالب توضیح می دهد. در فصل پایانی، کتاب یک مشاوره و روان درمانی گروهی را به عنوان الگو بیان می دارد. کتاب خواننده را به گونه ی حیرت انگیزی با بخش تازه ی وجود خود آشنا می گرداند و او را در شناخت بسیاری از آشنایان، دشمنان، بستگان و دوستان صمیمی، یاری می رساند.

فهرست

دلايل سلطه جويي
خصوصيات اساسي
انسان خويشتن ساز
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات