منو
سبد خرید

روان شناسی افسردگی

روان شناسی افسردگی
روان شناسی افسردگی
-30 %
روان شناسی افسردگی
روان شناسی افسردگی
روان شناسی افسردگی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 138640 - 207/3
  • وزن: 0.70kg
490,000 ریال
700,000 ریال

روان شناسی افسردگی

نویسنده: دیوید برنز
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: خاتون
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 _ 1366 
دوره چاپ: 11 _ 1

کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

شناخت درمانی ؛ فنون شناخت شخصیت و تغییر آن

اگر صبح با ترس و لرز از خواب بیدار می شوید؛ .... اگر کارهای خود را از روی اجبار انجام می دهید؛ ... اگر معتقدید که کارتان بی ارزش است؛ ... اگر در مقابل انتقاد از جا در می روید؛ ... اگر باور کرده اید که نا خواستنی هستید و باین خاطر از ایجاد روابط نزدیک با دیگران دوری می کنید؛ ... اگر خود را یک موجود بازنده می بینید؛ ... به احتمال زیاد؛ بدون احتیاج به دارو و درمان طولانی؛ از روشن گری های علمی و تکاملی این کتاب در زمینه چگونگی روحیات انسانی و رهایی آن از حالات ناسالم بهره خواهید برد ...

افسردگی مسئله شماره یکِ سلامت در دنیاست. به قدری توسعه پیدا کرده که آن را سرماخوردگی اختلالات دماغی نامیده‌اند، با این حال تفاوت ظریفی میان سرماخوردگی و افسردگی وجود دارد. افسردگی کشنده است. با توجه به تحقیقات به عمل آمده در سالهای اخیر آمار خودکشی حتی در میان کودکان و پا به سن گذاشته‌ها رشد تکان دهنده‌ای داشته؛ و این در شرایطی است که انواع داروهای آرام‌بخش و ضدِّ افسردگی که شمار آن از میلیارد هم گذشته، در دهه جاری برای درمان افسردگی تجویز شده است. به راستی تأسف‌انگیز است.

اما برای آنکه افسرده‌تر شوید، باید بدانید که افسردگی نوعی بیماری است و بنابراین لازمه زندگی سالم نیست. و مهمتر آنکه می‌توانید به کمک روشهای ساده بر این بیماری چیره شوید. اخیراً گروهی از روان‌پزشکان و روان‌شناسان دانشکده پزشکی پنسیلوانیا به پیشرفتهای بزرگی در زمینه درمان اختلالات روانی دست یافته‌اند.

این عده که از روش های مرسوم درمان افسردگی، به آن علت که در شفای بیماران از سرعت لازم بی‌بهره است دل خوشی نداشتند، روش تازه‌ای برای درمان افسردگی و سایر اختلالات احساسی ابداع کردند. پژوهش های اخیر ضمن تأییدِ توفیقِ روش های جدید درمان افسردگی، بر سرعت و اثربخشی بیشتر آن نسبت به دارودرمانی و یا روان‌درمانی مرسوم مُهر تأیید زده است. نام این شیوه درمانیِ انقلابی را «شناخت درمانی» گذاشته‌اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات