كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
روانشناسی اجتماعی

روان شناسی اجتماعی 

نویسنده: لئونارد برکوویتز
مترجم: محمدحسین فرجاد , عباس محمدی اصل
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 650
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387  - دوره چاپ : 3

 

مروری بر کتاب

روانشناسی اجتماعی مطالعه موضوعات، مشکلات و مسایل مرتبط با روانشناسی و جامعه است.روانشناسی اجتماعی، اثرات حضور دیگران را بر رفتار فرد یا رفتار خود را تحت تأثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد.روشن است که تأثیر دیگران بر فرد مستلزم وجود روابط متقابل بین خود با دیگران است، بنابراین به یک تعریف دیگر روان‌شناسی اجتماعی به عنوان علم مطالعه رفتار متقابل بین انسان‌ها یا علم مطالعه تعامل انسان‌ها شناخته می‌شود.

تعریف دیگری نیز شده است ازجمله :روانشناسی اجتماعی روش مطالعه ی علمی رفتار و واکنش و عملکردهای فرد در حضور جمع یا حضور تلویحی افراد است.تفاوت روانشناسی اجتماعی با جامعه شناسی در این است که جامعه شناسی کلیات جامعه از جمله آمار،مهاجرت،نسبت تعداد افراد براساس جنسیت وحرکت جامعه به سوی گرایش خاص را برسی میکند.

اما روانشناسی اجتماعی رفتار فرد در جامعه را برسی میکند وتفاوت آن با روانشناسی عمومی تنها یک تفاوت اعلام شده است که روانشناسی عمومی به بررسی مسائلی عمومی تر می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روانشناسی اجتماعی

  • ناشر: اساطیر
  • کد کتاب: 113811 - 102/7
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: لئونارد برکوویتز, محمدحسین فرجاد, عباس محمدی اصل, آسیب های اجتماعی, روانشناسی اجتماعی, جامعه شناسی روانی, کتاب روانشناسی اجتماعی, روان شناسی اجتماعی