منو
سبد خرید

روان شناسی اجتماعی

روان شناسی اجتماعی
-16 %
روان شناسی اجتماعی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148551 - 37/1
  • وزن: 0.60kg
800,000 ریال
950,000 ریال

روانشناسی اجتماعی 

نویسنده: ژان استوتزل
مترجم: علی محمد کاردان
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 404
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

روانشناسی اجتماعی مطالعه موضوعات، مشکلات و مسایل مرتبط با روانشناسی و جامعه است.روانشناسی اجتماعی، اثرات حضور دیگران را بر رفتار فرد یا رفتار خود را تحت تأثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می‌دهد.روشن است که تأثیر دیگران بر فرد مستلزم وجود روابط متقابل بین خود با دیگران است، بنابراین به یک تعریف دیگر روان‌شناسی اجتماعی به عنوان علم مطالعه رفتار متقابل بین انسان‌ها یا علم مطالعه تعامل انسان‌ها شناخته می‌شود.

تعریف دیگری نیز شده است ازجمله : روانشناسی اجتماعی روش مطالعه ی علمی رفتار و واکنش و عملکردهای فرد در حضور جمع یا حضور تلویحی افراد است.تفاوت روانشناسی اجتماعی با جامعه شناسی در این است که جامعه شناسی کلیات جامعه از جمله آمار،مهاجرت،نسبت تعداد افراد براساس جنسیت وحرکت جامعه به سوی گرایش خاص را برسی میکند.

اما روانشناسی اجتماعی رفتار فرد در جامعه را برسی میکند وتفاوت آن با روانشناسی عمومی تنها یک تفاوت اعلام شده است که روانشناسی عمومی به بررسی مسائلی عمومی تر می پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات