منو
سبد خرید

روان شناسی ابراز وجود

روان شناسی ابراز وجود
-22 %
روان شناسی ابراز وجود
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148550 - 45/5
  • وزن: 0.30kg
390,000 ریال
500,000 ریال

روانشناسی ابراز وجود

نويسنده: رابرت البرتی - مایکل امونز
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: علمی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 240
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ جلد کتاب رنگ پریدگی دارد

 

مروری بر کتاب

حق مسلم شماست  ؛ ابراز وجود كنيد و حق خود را بستانيد

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مهارت‌های اجتماعی که در برقراری، حفظ و انسجام روابط بین فردی اهمیت دارد، جرات‌ورزی (قاطعیت) است. جرات‌ورزی یا قاطعیت باعث می‌شود، فرد ارتباط نزدیک و صمیمانه‌ای با دیگران برقرار کند. در این ارتباط ضمن احترام گذاشتن به حریم و حقوق دیگران، حقوق خود را از تعدی دیگران مصون بدارد. نگارنده در این کتاب مطالبی در مورد ماهیت جرات‌ورزی (قاطعیت) و راه‌های دست‌یابی به آن آورده است و هم‌چنین شیوه برخورد مناسب با انتقاد، تحقیر، افکار ضمنی، خشم و… را با استفاده از فن جرات‌ورزی توضیح داده است.

آیا هرگز در حالتی گیر کرده‌اید که احساس ناامیدی و ناتوانی بکنید و ندانید که چگونه باید رفتار کنید؟
آیا تا به حال دیگران شما را برای انجام خواسته‌هایشان تحت فشار قرار داده‌اند بطوری ‌که شما از سر اجبار و برخلاف میل خود تسلیم شده‌ باشید؟

اگر چنین مواردی در زندگی شما بارها و بارها تکرار شده باشد، حتما لازم است که روش‌هایی را بیاموزید که بتوانید در چنین شرایطی رفتار مناسبی داشته باشید.

ابراز وجود یعنی اینکه دل و جرات داشته ‌باشید و بتوانید از حق خود و خواسته خود دفاع کنید و نگذارید حق شما ضایع گردد و یا مجبور به کاری شوید که تمایلی به آن ندارید. افرادی که در این زمینه مشکل دارند، بازیچه خواسته‌های دیگران می‌شوند و دائما احساس ناراحتی از وضعیت موجود دارند و خود را سرزنش می‌کنند. راه حل این کار سرزنش کردن خود نیست. روش‌هایی را باید یاد بگیرید تا برای همیشه از این مشکلات دور شوید.

دنیا بسیار کوچک و روابط انسانی بسیار حیاتی و تعیین کننده است. آنچه دنیا اکنون احتیاج دارد این است که بتوانید از مهارتهای ابراز وجود برای ایجاد روابطی سالم ، دوست داشتنی و مبتنی بر برابری استفاده کنید. این کتاب وسیله خوبی در جهت حرکت به سوی تحقق این هدف می باشد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات