دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روانشناسی کمال ؛ الگوهای شخصیت سالم

روانشناسی کمال

نویسنده: دوآن شولتس
مترجم: گیتی خوشدل
ناشر: نشر نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 267
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

الگوهای شخصیت سالم

همه ما از استعدادهای عظیم و کشف نشده برای کمال و دگرگونی ، از توانایی یافتن معنایی ژرفتر و دست یافتن به توفیق بیشتر در زندگی بهره مندیم .

دکتر دوآن شولتس دیدگاههای هفت تن از بزرگترین روانشناسان و روانپزشکان را درباره روان سالم در این کتاب عرضه کرده است .هر هفت دیدگاه برآنند که می توانند از مرز « بهنجاری » فرارود و به گنجینه استعداد ، خلاقیت ، نیرو و انگیزش پنهان دست یازد . 

نویسنده، الگوی سلامت روان را با بیان رویداد مهمی در زندگی ارائه کننده الگو آغاز می کند؛ رویدادی که بیشترین تأثیر را بر زندگی نظریه دان و در نتیجه شکل گرفتن اندیشه و محتوای نظریه اش داشته است. نویسنده نکات اصلی مشابه و مغایر هفت دیدگاه را در زمینه هایی چون تحقق خود، انگیزش، سلامت روان، نقش کار و هدف، چگونگی ادراک خود و جهان، اهمیت احساس مسئولیت در برابر خود و دیگران و نکته های بسیار دیگری را بررسی و در پایان فصل مربوط به هر یک از الگوهای شخصیت، اظهار نظر انتقادیش را همراه با چکیده ای از نظریاتش پیرامون ماهیت سلامت روان و تأکید بر عوامل مؤثر آن آورده است.

این کتاب که در نوع خود در زبان فارسی کم نظیر است، برای دوستداران و دانش پژوهان روانشناسی و روان درمانی و به ویژه برای کسانی که می خواهند استعدادها و تواناییهای بی مانند انسان را از دیدگاههای گوناگون بنگرند و ماهیت شخصیت آدمی را در بوته تجربه های متفاوت ببینند، کتابی خواندنی و شایسته تأمل جدی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات