دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روانشناسی هیپنوتیزم کابوک

روانشناسی هیپنوتیزم کابوک
درحال حاضر موجود نمی باشد

روان شناسی هیپنوتیزم کابوک

نویسنده: شعبان طاوسی
ناشر: کابوک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 600
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1366 _ 1363 - دوره چاپ: 8 _ 4

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ؛ لبه جلد کتاب چسب خوردگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

بهترین مجموعه کتاب های هیپنوتیزم روانشناسی علوم غریبه کتاب های استاد کابوک...

هیپنوتیزم یا خوابگری شاخه‌ای از علم روانشناسی است که در آن به وسیله تلقین، شخص در حالت خاصی ازهوشیاری قرار می گیرد.هیپنوتیزم یا به طور دقیقتر هیپنوز موجب تسلط دیگری بر فرد نمی شود بلکه دیگری با ضمیر ناخودآگاه آدمی به مکالمه و القای تلقینات می پردازد.همه هیپنوزها نحوی خودهیپنوتیزم است و هیپنوتیزور خارجی فقط مامای هیپنوز از درون انسان استو آن را می زایاند.همه‌ مکاتب و عرفا به نحوی با هیپنوز درگیر بوده اند .

ضمیر ناخودآگاه تنها یک تئوریست که توضیح حقایق روی آن سوار می شود.هیپنوتیزور نمی تواند هرآنچه دوست داشت به سوژه تلقین کند.هیپنوتیزم یک امر خارق العاده نیست و کارایی عجیب و غریب ندارد. اگر هم اثار غریبی داشته باشد در عده کمی دارد و خیلی قابل تکرار و تایید نیست لذا از منظر علم رسمی پاره ای غرایب مشاهده شده در هیپنوز قابل اعتبار و برداشت کلی نیستند. ( مبحث شستشوی مغزی البته در این وادی مطرح است ولی میزان پایداری این کارها باید بیشتر ارزیابی شود.)

هیپنوز خواب نیست، امواج مغزی در این حالت با امواج مغزی حالت خواب در بسیاری موارد فرق می کند. از یک منظر هیپنوز با تلقین معمولی هم فرق دارد چرا که مناطقی که بر اثر تلقین تحریک می‌شود با مناطق تحریک شده هنگام هیپنوز متفاوت است.در طی این فرآیند، شخص هیپنوتیزور قادر است هر آنچه در نظر دارد به شخص هیپنوتیزم شده القا کند زیرا در این حالت تلقینات هیپنوتیزور بجای حواس بدن عمل می‌کند و ضمیر ناخودآگاه انسان را تحت کنترل خویش قرار می‌دهد.البته هرآنچه هیپنوتیزور میخواهد به هیپنوتیزم شوند تحمیل و تلقین نمی شود. هیپنوز جبر ایجاد نمی کند.

کتاب روانشناسی هیپنوتیزم یک کتاب بسیار مفید در زمینه علم روانشناسی و روان درمانی می باشد . سنگین ترین اصول روانشناسی با  قلم زیبا و روان استاد کابوک تبدیل به داستانهای بسیار زیبا و آموزنده میشود. با مطالعه این کتاب اسرار نهفته در علم هیپنوتیزم بر شما آشکار خواهد شد و با دیدی متفاوت بر این علم اسرار آمیز نگاه خواهید کرد .مطالعه این کتاب بسیار مفید را به تمامی کسانی که به علوم روحی مانند  یوگا ،مدیتیشن، ریکی و کلیه طریقت ها و  روشهایی که برای مکاشفه وجود دارد  توصیه میشود.

فهرست

تاریخچه هیپنوتیزم
ماهیت هیپنوتیزم
فن هیپنوتیزم
فوائد هیپنوتیزم

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات