منو
سبد خرید

روانشناسی مادران

روانشناسی مادران
-30 %
روانشناسی مادران
  • موجودی: موجود
  • مدل: 118692 - 81/6
  • وزن: 0.30kg
210,000 ریال
300,000 ریال

روان شناسی مادران

نویسنده: ماریو کله ران
مترجم: ایراندوست
ناشر: روش نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

مصور

خانم هایی که تازه فرزندشان را به دنیا آورده اند در واقع زندگی جدیدی را شروع می کنند آن ها مادر شده اند و شیوه و سبک زندگی شان متناسب با فرزندشان تغییر خواهد کرد . به دنیا آوردن و پرورش کودکان در بسیاری موارد باعث فراموش کردن خود می شود. در میان والدین، مادران بیشتر در معرض این آسیب هستند و مسئولیت های مرتبط با کودکان آنها را از توجه به خودشان دور می کند. این مساله نه تنها بر سلامت روانی و جسمانی مادر، بلکه در نهایت بر سلامت کودک و کیفیت رشد او نیز تاثیرگذار خواهد بود. در نتیجه اگر به تازگی صاحب فرزندی شده اید، توجه به نیازهای کوچک خود را از یاد نبرید.

زمانی را برای استراحت و توجه صِرف به خودتان اختصاص دهید، کتاب بخوانید، برای دیدن فیلمی جذاب به سینما بروید، با دوستان خود قرار بگذارید و یا به مانند دوران ابتدایی ازدواج، برای خوردن شام با همسرتان بیرون بروید. با انجام این اقدامات به ظاهر کوچک آرامش و کفیت احساسات شما بهبود قابل توجهی خواهد یافت. خودتان را به یاد داشته باشید، ارزشمندترین دارایی شما در جهان جسم و به تبع آن روان شما است. در کنار انجام کارهای مادرانه به این دارایی نیز توجه کنید.

دوران بارداری دوران بسیار دشواری برای مادران است و برخی از آنها تا سال ها بعد نیز به لحاظ روانی در همان شرایط باقی می مانند. آنها نسبت به وضعیت ظاهری و جسمانی خود بی تفاوت هستند و این مساله به صورت جدی اعتماد به نفس آنها را تحت تاثیر قرار داده و از توان عاطفی آنها می کاهد. برای پرهیز از این مساله حتما از مشاوران روان شناسی استفاده کنید. از دوستان و نزدیکان خود برای ارائه پیشنهادات مناسب یاری بگیرید.

با پزشک تغذیه مشورت کنید و شرایط را به صورت مطلوب تغییر دهید. اگر نسبت به شرایط روانی و جسمانی خود بی تفاوت بمانید، امکانات شغلی و کاری آینده را از دست خواهید داد و بازگشت به نیروی کار به آرزوی دست نیافتنی برای شما تبدیل می شود.

تولد و رشد فرزندان زمان و انرژی زیادی را از مادران می گیرد. این امر به صورت معمول باعث ایجاد انبوهی از کارهای ریز و درشت نیمه کاره می شود. به علاوه مادران برخی نیازهای خود را نیز بنا به شرایط نادیده گرفته اند که باید به آنها توجه بیشتری شود. برای سر و سامان دادن به اوضاع، در مسیر رشد کودک زمانی را به انجام کارها و تنظیم زندگی شخصی خود اختصاص دهید. ممکن است با وجود کودکی خردسال این امر نشدنی به نظر برسد، اما مطمئن باشید که برنامه ریزی کارها را آسان خواهد ساخت. می توانید برای غلبه بر کمبود زمان از همسر یا دوستان خود یاری بگیرید و اوضاع را به صورت طبیعی درآورید. اگر اضطراب یا افسردگی مانع برنامه ریزی یا تصمیم گیری شما می شود، از مشاوران استفاده نمایید.

خستگی و فرسودگی جسمی یا روانی از جمله آثار اصلی ورود فرزندی جدید به خانواده است که بیش از همه دامان مادران را می گیرد. انجام امور روزانه خانه در کنار نگهداری از فرزند انرژی روانی زنان را تحلیل می برد و رفته رفته آنها را با مشکلاتی چون اضطراب و افسردگی مواجه می سازد. برای جلوگیری از این مساله باید در طول روز زمانی را از فضا و روند روزمره خارج شوید. این مساله لزوما به معنای خروج از خانه نیست. می توانید خواندن رمانی جدید را آغاز کنید، کاردستی و فعالیت های هنری انجام دهید و یا از راه های مطلوب و مورد علاقه خود، ارتباطتان را با فضای جاری قطع ننمایید. این کار باعث تامین مجدد انرژی و ارتقای روحیه شما خواهد شد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات