وزن و جسم و جان

وزن و جسم و جان

نویسنده: دی پاک چوپرا
مترجم: بابک شهبازیان
ناشر: گفتار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب:رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ نوشته تقدیمی دارد

 

مروری بر کتاب

طب آیرو ودا

در پزشکی نوین روزبه روز بیشتر به اهمیت و نقش ذهن، هوشیاری وشعور در سلامتی پی برده می‌شود و دکتر دیپاک چوپرا نیز که تاکنون آثار ارزشمندی را در زمینه‌ی بهداشت و سلامت جسم و جان نگاشته است، در این کتاب به مساله‌ی اضافه وزن می‌پردازد و روش‌هایی ساده و عملی را برای دست‌یابی به وزن دلخواه از راه تعادل بخشیدن به جسم و ذهن ارائه می‌نماید. او ابتدا شما را راهنمایی می‌کند تا نوع بدن خود را براساس طب آیورودا شناسایی کنید و سپس راه‌های رسیدن به سلامتی و وزن مناسب را (براساس نوع بدن‌تان) به شما می‌آموزد.

در این کتاب با زبانی ساده با آیـورودا (طب هندی) آشـنا می‌شویم. طبیـعت واقعی ذهن و جسم را می‌شناسیم. با کمک پرسشـنامه، دوشا یا نوع آیـورودایی بدن خود را تشخیص می‌دهیم. با روش تغـذیـه صحیـح از دیدگاه آیـورودا آشـنا می‌شویم. می‌خوانـیم که چگونه بی‌تعـادلی در دوشاها باعث مشکلات گوناگون و از جمـله چاقی می‌شوند. می‌آموزیم که با تغذیه درسـت (بر اساس نوع بدنمان) بدون رژیم گرفتن، بدنی متناسب و سالم داشـته باشیم.

نویسنده  سعی دارد با تلفیق دانش طب کلاسیک و نیز تئوری‌های فیزیک کوانتومی با فلسفه طب سنتی آیورودا مربوط به سرزمین هند نیازهای طبیعی بدن را شناسایی کرده و اختلالات به وجود آمده را رفع نماید و بدین ترتیب، شیوه‌های تنظیم وزن طبیعی را به دست دهد .دستورالعمل‌هایی برای کسب سلامت و وزن مطلوب، همچنین هماهنگی بیشتر جسم و جان از دیگر مقولات این کتاب است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

وزن و جسم و جان

  • ناشر: گفتار
  • کد کتاب: 98722 - 113/4
  • موجودی: در انبار
  • 150,000ریال
  • 120,000ریال

برچسب ها: دی پاک چوپرا, بابک شهبازیان, پزشکی سنتی, آیروودا, طب سنتی, تغذیه, رژیم لاغری, تناسب اندام, سلامت, کتاب وزن و جسم و جان