دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روانشناسی تصویر ذهنی

روانشناسی تصویر ذهنی

نویسنده: ماکسول مالتز
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: شباهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 328
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 _ 1371 - دوره چاپ: 13 _ 7

 

مروری بر کتاب

سایکو سیبرنتیک - علم کنترل ذهن

تصویر ذهنی مایه اصلی شخصیت و رفتار انسان است. با تغییر تصویر ذهنی، شخصیت و رفتار او نیز تغییر می‌کند. تصویر ذهنی، سرحدات فضایل انسان را مشخص می‌کند و نشان می‌دهد چه کاری از او ساخته است و چه کاری از او ساخته نیست.

با توسعه تصویر ذهنی، دامنه عمل توسعه می‌یابد و با پرورش واقع‌بینانه و مناسب آن، توانایی‌ها و استعدادهای جدید ایجاد شده، عملاً شکست به موفقیت تبدیل می‌شود.این کتاب شما را با دانش جدید سیبرنتیک یا کنترل ذهن آشنا نموده و به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید از آن برای دستیابی به هدف‌های مهم زندگی خود استفاده کنید.

تصویرسازی ذهنی شامل استفاده از تخیل برای خلق مناظر، صداها، بوها، مزه‌ها، یا حس‌های دیگری می‌شود که نوعی رؤیت هدفمند را می‌سازد. تصویرسازی ذهنی یک تکنیک مدیتیشن است که تأثیرات جسمی و روان‌شناختی دارد. در جریان این تکنیک، آرمیدگی ذهن و جسم با کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون و تغییر در امواج مغزی اتفاق می‌افتد.

تصویرسازی ذهنی می‌تواند درد را کاهش داده به تأثیر داروها کمک کند و احساس بیمار را بهبود بخشد. این شیوه را همراه با درمان استاندارد در افراد مبتلا به سرطان و بیماری‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌دهند. از این تکنیک برای کار با بیماران دچار فوبیا و افسردگی، کاهش استرس، اضطراب و افسردگی، کاهش فشار خون، کنترل درد، افزایش انگیزه، بهبود آرمیدگی، افزایش کنترل بر زندگی فردی، بهبود روابط و حتی برای کمک به افراد در ترک سیگار استفاده می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات