کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
روانشناسی افراد غیر عادی و بیماران روانی

روان شناسی افراد غیر عادی و بیماران روانی

نویسنده: گاستاگر , شرامل , روهرز
مترجم: مینا ناظر
ناشر: شرق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 277
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

خیلی از ما رفتارهای غیرعادی و غیر معمولی را از دیگران می بینیم و برای آنها دنبال معنی می گردیم. شاید هم برخی از افراد را بخاطر رفتارهای غیرعادی متعددی که دارند در دسته آدم های غیرعادی طبقه بندی کنیم. اما چه رفتاری واقعاً غیرعادی است؟ آیا هر کاری که برای ما بی معنی باشد، لزوماً غیرعادی هم هست؟ آدم غیرعادی کیست؟ اصلاً آدم نرمال چه ویژگی هایی دارد؟

به طور معمول همگان مي توانند رفتارهاي عادي را از غير آن تشخيص دهند و اگر از عموم مردم درباره ي مفهوم رفتار غير عادي بپرسيم؛ کساني را غير عادي مي دانند که رفتار، کردار، انديشه ها و عواطف آنان عجيب و غريب و با ديگران متفاوت است. 

روان شناسان کوشيده اند براي رفتارهاي غير عادي افراد جامعه تعريفي را ارائه کنند، اما به دليل پيچيدگي موضوع، تعريفي مورد اتفاق نيافته اند. از اين روي، برخي از جنبه ي معيار آماري به موضوع نگاه کرده اند و رفتارهايي را غير عادي دانسته اند که از حد متوسط آماري منحرف شده باشند. به تعبير ديگر، رفتاري ناهنجار است که از منحني رفتار بيشتر افراد جامعه خارج شده باشد. اما اين تعريف شامل افرادي که نبوغ و استعداد بالايي دارند نيز مي شود؛ در حالي که آنان ناهنجار نيستند.

برخي ديگر، ملاک رفتار غير عادي را سازگاري با هنجاري هاي اجتماعي دانسته اند. به تعبير ديگر، قضاوت عمومي جامعه، معيار الگوي رفتار بهنجار و ناهنجار است. اگر بيشتر مردم آن الگوي رفتار را پذيرفته باشند، بهنجار و عادي است، و اگر غير عادي به شمار مي آيد. اشکال اين تعريف نيز آن است که فرهنگ ها، آموزه هاي ديني و مانند آن متفاوت است و نمي تواند ملاک هاي معيني را بيان کرد. افزون بر آنکه يک فرهنگ نيز ممکن است با گذشت زمان تعبير کند. برخي ديگر، معيار شناخت رفتارهاي غير عادي را سازگاري شخصي فرد دانسته اند؛ يعني فرد به سبب داشتن مشکلات رواني، عاطفي و مانند آن، نتواند سازش اجتماعي برقرار کند. به اين ملاک نيز نمي توان اعتماد کرد؛ زيرا خود فرد ممکن است هيچ گونه ناراحتي و اضطرابي احساس نکند. 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روانشناسی افراد غیر عادی و بیماران روانی

  • ناشر: شرق
  • کد کتاب: 104631 - 109/6
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال

برچسب ها: گاستاگر, شرامل , روهرز, مینا ناظر, روانشناسی روانپزشکی, بیماران روانی, بیماری های روحی, اضطراب, استرس, وسواس, شیزوفرنی, اسکیزوفرنی, کتاب روانشناسی افراد غیر عادی و بیماران روانی, روان شناسی افراد غیر عادی و بیماران روانی