كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
روانشناسی احساس و ادراک

روانشناسی احساس و ادراک 

نویسنده: ام. دی. ورنون
مترجم: علی مقدس پور
ناشر: مشعل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

روان شناسی احساس و ادراک یکی از مباحث عمده روان شناسی امروز است ادراک به طور اعم به معنای علم و آگاهی انسان از جهان بیرون و دنیای درون اوست، و از دیرباز به عنوان اساس شناخت و شناسایی انسان، موضوع بحث فلاسفه بوده است. برخی از آنان تجربیات حسی و بعضی دیگر قوه ای به نام عقل را معیار شناسایی انسان می دانستند و عده ای نیز ادراک حسی را یکی از مراحل علم و ادراک و مقدمه تحقق شناخت کلی و عقلانی می شمردند ولی آنچه در روان شناسی علمی امروز مطرح است آن ادراک حسی است که پایه و اساس زیستی شناختی دارد .

در این توصیف از ادراک حسی محرک فیزیکی موجود زنده و پاسخ فیزیولوژیک آن یا رفتار ادراکی در چهارچوب طرحهای آزمایشی بررسی می شود .در میان نظریه های روان شناسی ادراک، نظریه گشتالت از اهمیت خاصی برخوردار است. داده های تجربی و آزمایشگاهی پیروان این مکتب چکونگی سازمان یافتن پدیده هایی مانند ثبات ادراکی و خطاهای ادراکی را نشان می دهد. بنابراین نظریه ادراک هر چیز جدای از مجموعه دربرگیرنده آن میسر نیست زیرا مجموعه عناصر تشکیل دهنده میدان ادراکی در ادراک تأثیر می گذارند یعنی هر جز به تبع کل خود ادراک می شود.

امروزه فیزیولوژیستها با تحقیقات بسیار دقیق روی ساختمان و عملکرد مغز داده های گرانبهایی را در اختیار روان شناسان فیزیولوژیست قرار داده اند که حقایق بسیاری از ابعاد ناشناخته دستگاه عصبی مرکزی و نقش آنها در ضبط و ربط محرکهای محیطی یعنی ادراک حسی را روشن ساخته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

روانشناسی احساس و ادراک

  • ناشر: مشعل
  • کد کتاب: 91940 - 116/4
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال

برچسب ها: ام. دی. ورنون, علی مقدس پور, روانشناسی بالینی, روانپزشکی, روانشناسی اعصاب, روانشناسی ادراک, کتاب روانشناسی احساس و ادراک