دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

روابط متقابل شهر و روستا ؛ با تاکید بر ایران

روابط متقابل شهر و روستا ؛ با تاکید بر ایران

نویسنده: علی اصغر رضوانی
ناشر: پیام نور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

پیوندهای روستا - شهری قسمتی از واقعیت های زندگی روزانه یک خانوار ساکن نواحی روستایی است . از این رو پیوندهای روستایی – شهری در تنظیم و بیان سیاست های توسعه با هدف کاهش فقر و حمایت از نقش مثبت مراکز شهری در توسعه نواحی روستایی پیرامونی مورد تاکید کارشناسان توسعه قرار دارد. روابط متقابل و پیوند میان شهرها و نواحی روستایی، به طور گسترد ه ای به عنوان عامل اصلی در فرایند تغییرات اجتماعی، اقتصادی و کالبدی شناخته شده است.

برنامه ریزان شهری گرایش بیشتری به مسائل شهری و توجه اندکی به کشاورزی و توسعه روستایی دارند؛ در حالی که برنامه ریزان مربوط به توسعه روستایی نواحی روستایی را تنها شامل روستاها و اراضی کشاورزی و مجزا از مراکز شهری تعریف می کنند. پیوند سومی نیز وجود دارد که منطقه ای می باشد، که هر دو روستا و شهر را در برنامه ریزی ها به صورت متقابل و دوسویه مورد توجه قرار می دهد. در برخی مناطق وجود رابطه قوی باعث رشد و توسعه روستاها می گردد ، اما در جای دیگر رابطه ضعیف و یک طرفه که بیشتر به نفع نقاط شهری است، باعث عدم توسعه روستاها می گردد .
 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات