ره عشق

ره عشق

نویسنده: امام خمینی
ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - سازمان چاپ و انتشارات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 48
اندازه کتاب: رحلی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب

نامه عرفانی امام خمینی(ره)ا

صحیفه حاضر، نامه عرفانی منتشر نشده ای است که حضرت امام خمینی «رضوان الله تعالی علیه» خطاب به خانم فاطمه طباطبائی مرقوم فرموده اند. دریغمان آمد که مفاهیم بلند عرفانی آن بر تشنگان معارف اسلامی پوشیده ماند، بدین لحاظ مرقومه مبارک را به حضور شیفتگان اندیشه های عارفانه امام عزیز تقدیم می داریم.

بسم الله الرحمن الرحیم

از این مخلوقات میان تهی و پوچ و هیچ باکی نداشته باش و چشم امیدی هرگز به آنها مبند، که چشم داشتن به غیر او شرک است و باک از غیر او جل و علا کفر.

پسرم! تا نعمت جوانی را از دست نداده ای فکر اصلاح خود باش که در پیری همه چیز را از دست می دهی ، یکی از مکاید شیطان که شاید بزرگترین آن باشد- که پدرت بدان گرفتار بوده و هست - مگر رحمت حق تعالی دستگیر او باشد- استدراج است.

در عهد نو جوانی شیطان باطن که بزرگترین دشمنان اوست ، او را از فکر اصلاح خود باز می دارد و امید می دهد که وقت زیاد است، اکنون فصل بهره مندی از جوانی است و هر آن و هر ساعت و هر روز که بر انسان می گذرد ، درجه درجه او را با وعده های پوچ از این فکر باز می دارد تا ایام جوانی را از او بگیرد و آنگاه که جوانی رو به اتمام است ، او را به امید اصلاح در پیری سرخوش می کند و در ایام پیری نیز این وسوسه ی شیطانی از او دست نکشد و وعده توبه در آخر عمر می دهد و در آخر عمر و شهود موت ، حق تعالی را در نظر او مبغوض ترین موجود عالم جلوه می دهد که محبوب او که دنیاست از دستش گرفته است .

این حال افرادی است که نور فطرت در آنها به کلی خاموش نشده است و اشخاصی هستند که غرقاب دنیا آنها را از فکر اصلاح دور نگه داشته و غروز دنیا سرتا پای آنان را فرا گرفته است.

من خود چنین اشخاصی را در اهل علم اصلاحی دیده ام و اکنون بعض آنها در قید حیاتند و ادیان را هیچ و پوچ می دانند.

پسرم ! توچه کن که هیچ یک از ما نمی تواند مطمئن باشد که به این دام شیطانی نیفتد .عزیزم ! ادعیه معصومین (علیهم السلام) را بخوان و ببین که حسنات خود را سیئات می دانند و خود را مستحق عذاب الهی می دانند و به جر رحمت حق به چیزی نمی اندیشند و اهل دنیا و آخوندهای شکم پرور این ادعیه را تاویل می کنند چون حق جل و علا را نشناخته اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ره عشق

  • 50,000ریال

برچسب ها: امام خمینی, انقلاب اسلامی, کتاب ره عشق