كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
رهنمودهایی در شیوه های تسهیل تجاری

رهنمودهایی در شیوه های تسهیل تجاری

مترجم: رضا حریری
ناشر: شرکت چاپ و نشر بازرگانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 237
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

کنفرانس توسعه و تجارت سازمان ملل متحد

در محور «تسهیل تجاری» چهار اقدام عمده برای اقتصادهایی همچون اقتصاد ما قابل توصیه است:

نخست استفاده از شیوه های نوین بازرگانی است که از آن جمله بکارگیری خط نماد و انجام معاملات به (EDI) (بارکد) ، بهره گیری از استانداردهای مبادله الکترونیکی اطلاعات صورت تجارت الکترونیکی و بدون کاغذ را می توان برشمرد.گام دوم اصلاح ساختاری نظام تجاری کشور و ساماندهی نظام اقتصادی به نحوی است که با حفظ اختیار و مسئولیت دولت در هدایت و سیاستگذاری و نظارت امور اقتصادی، زمینه مشارکت مردمی در تصدی امور اقتصادی و بازرگانی به نحو عادلانه هر چه گسترده تر شود.

تحقق این امر در تجارت خارجی، نیازمند گام سومی نیز هست که عبارت است از ایجاد ارتباط قانونمند، با ثبات و رشد یاب با سازمانهای اقتصادی و تجاری بین المللی، اتحادیه های منطقه ای و کشورهایی که به عنوان بازار هدف شناخته می شود بر اساس سیاست استراتژیک تجارت ملی.گام چهارم تأمین مقررات جاری و روزمره عملیات تجاری کشور به نحوی است که با حفظ ثبات مقررات، مرتباً از بوروکراسی تجاری بکاهد و جریان امور را تسهیل و تسریع ببخشد.

فهرست

فهرست خلاصه توصیه ها بر حسب گروه
منابع
کشورهایی که اسناد تسهیل تجارت را پذیرفته یا به آن پیوسته اند
توصیه ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رهنمودهایی در شیوه های تسهیل تجاری

  • 250,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: رضا حریری, مدیریت بازرگانی, تجارت, صادرات, مدیریت تجاری, مدیریت بازرگانی, کتاب رهنمودهایی در شیوه های تسهیل تجاری