منو
سبد خرید

رهبری تغییر

رهبری تغییر
-12 %
رهبری تغییر
263,000 ریال
299,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 88767
  • وزن: 0.30kg
  • SKU: 32227

رهبری تغییر

نویسنده: جان کوتر
مترجم: ثریا شریفی
ناشر: نسل نواندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نویسنده ؛ کتاب فوق را با بهره گیری از مشاهده سال ها تجربه تغییر در سازمان ها نگاشته است و در اصل تجربه خود وی می باشد. او تمایز میان رهبری و مدیریت را تبیین کرده و از رهبری به عنوان موتور محرکه هدایت فرایند هشت مرحله ای تغییر را می شناساند.

امروزه تغییرات در سازمانها اجتناب ناپذیر است. برای موفقیت و کامیابی، ایجاد تغییرات ضروری است و سازمانی که نتواند این تغییرات را به نحو صحیح و منطبق با آرمانش به اجرا گذارد، ناگزیر شکست خواهد خورد. در این زمینه سازما نها اشتباهاتی متداول و مشترک را مرتکب می شوند که شتاب شکست در تغییرات را تسریع می نماید.

برای ایجاد تغییرات موفقیت آمیز ایجاد تیمی هماهنگ مرکب مدیر ارشد، مدیر بخش ها یا رؤسای ادارات، به علاوه تعدادی دیگر از افراد که به بهبود عملکرد متعهد هستند، ضروری است.

از بین عوامل گوناگون که در اغلب تغییرات موفق دیده می شوند، هیچ یک به اندا زه چشم انداز خردمندانه و معقول اهمیت ندارند. چشم انداز با هدایت و همسو کردن و الهام بخشیدن به فعالیت های افراد نقش مهمی در به وجود آوردن تغییرات مفید دارد.

تغییرات اساسی بدون جلب حمایت و تمایل کارکنان معمولاً غیرممکن است. افراد اگر از شرایط فعلی حتی راضی نباشند نیز حاضر به فداکاری نیستند، مگر آن که منافعی را در آن دیده و یا اعتقاد پیدا کنند که تغییر انجام شدنی است. بدون برقراری ارتباطات مؤثر نمی توان قلوب کارکنان را تسخیر کر د.

این کتاب همانند نقشه مفصل و کاملی عمل می کند و خوانندگان خود را به سمت هدف تغییر در حالی رهنمون می سازد که علائم اخطار و هشداردهنده را به خوبی دربردارد. کتاب دقیقا نیاز افراد سازمانها را در محیط به سرعت در حال تغییر کنونی مخاطب قرار می دهد.

فهرست

بخش اول: مسئله تحول و راه حل آن
دگرگونی سازمانها
تغییر موفقیت آمیز و نیروی هدایت کننده آن

بخش دوم: فرایند هشت مرحله ای
ایجاد احساس ضرورت و فوریت
ایجاد ائتلاف راهنما
توسعه چشم انداز و استراتژی
انتقال چشم انداز تحول به افراد
توانمندسازی کارکنان برای انجام اقدماتی فراگیر
خلق پیروزی های کوتاه مدت
جمع بندی موفقیت ها و ایجاد تحول بیشتر
نهادینه ساختن دیدگاههای جدید در فرهنگ

بخش سوم: اشاراتی بر وقایع قرن بیست و یکم
سازمان آینده
رهبری و یادگیری مادام العمر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب