منو
سبد خرید

رنسانسی دیگر

رنسانسی دیگر
رنسانسی دیگر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 113676 - 2/1
  • وزن: 0.60kg
210,000 ریال

رنسانسی دیگر

نویسنده: عماد افروغ
ناشر: آشنا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 411
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب اندیشه و تاملات نویسنده درباره مباحث اجتماعی و سیاسی امروز در سه بخش تدوین شده است. بخش اول که عمدتاً معطوف به مباحث فکری اندیشه ای و به طور خاص فلسفه سیاسی است، این مباحث را شامل می شود: "روش شناسی علوم اجتماعی"، "وضعیت تفکر در ایران"، "نسبت فلسفه و نظریه سیاسی، درآمدی بر فلسفه سیاسی اسلام"، "شاخص های توسعه سیاسی"، "تحزب و نظریه سیاسی"، "توسعه و وجه تعامل دین و جامعه"، "بنیادگرایی".

مباحث بخش دوم عمدتاً ناظر به بحران ها، چالش ها و مناقشات فرهنگی است که از این قرارند: "چالش ها و بحران های معرفتی غرب"، "جهانی شدن و حقیقت غایی"، "جهانی شدن چالش ها و تعارض ها"، "مبانی تبادل فرهنگی"، "شرایط فرهنگی و اقتصادی در گفت و گو با فدریکو مایور"، "پارادوکس های بیانیه شبه روشنفکران آمریکایی.

بخش سوم عمدتا درباره موضوع انقلاب اسلامی و چالش های فرهنگی بوده که این مباحث را در بر دارد" :انقلاب اسلامی و رنسانس دیگر"، "انقلاب اسلامی و بحران هویت"، "اهداف انقلاب اسلامی"، "دستاوردها و چالش های انقلاب اسلامی"، "جوان و هویت"، "محدوده دخالت دولت در امور دینی"، "مدیریت فرهنگی "و "آسیب شناسی دانشگاه ."

فهرست

روش شناسی و چالش های نظری سیاسی
چالش ها و مناقشات فرهنگی
انقلاب اسلامی و چالش های فرهنگی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات