منو
سبد خرید

رمان های کلیدی جهان

رمان های کلیدی جهان
درحال حاضر موجود نمی باشد
رمان های کلیدی جهان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 146999 - 68/2
  • وزن: 0.90kg
  • JAN: 3
0 ریال

رمان های کلیدی جهان

نویسنده: دومنیک ژنس
مترجم: 
محمد مجلسی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 784
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1393 _ 1390 - دوره چاپ: 5 _ 4

 

مروری بر کتاب

منتقدان ادبی روزگار ما ،درباره رمان دو نظر متفاوت دارند ،گروهی از جمله پی یر دوفر کثرت انتشار و گوناگونی و تنوع شکل و محتوای آن را نشانه های حرکت رمان در آینده می دانند و جمعی دیگر مانند درمسن برای این کثرت و گوناگونی که نشان از اوج قله دارد فرود و نقطه پایان پیش بینی می کنند. می توان فارغ از این دو دیدگاه به جایگاه رمان در عصر حاضر اندیشید.

کتاب رمانهای کلیدی جهان نوشته دومینیک ژنس کلید ورود به دنیای این تامل و تدبر است که خواننده می تواند از راه آن و به راهنمایی کتاب با بهترین نمونه های این پرخواننده ترین نوع ادبی دوران مدرن آشنا شود و تحولات آن را از سده بیستم میلادی پی گیرد. 

در این مجموعه رمان‌های برجسته جهان در قالب سه بخش : عصر کلاسیک، قرن بالزاک و قرن بیستم ، به اختصار معرفی می‌شود .بدین ترتیب که پس از معرفی وقایع اصلی رمان، تحلیلی مختصر از آن، نیز معرفی اجمالی نویسنده در پی می‌آید .
در این کتاب با رمانهای بزرگ سراسر جهان از آغاز تا امروز آشنا می شویم برای آشنایی با ابعاد و جوانب گوناگون رمان، بهترین نمونه ها و به تعبیری رمانهای کلیدی برگزیده شده که هر کدام به ترتیبی نقش کوچک یا بزرگ در تحکیم و تحول و رشد و گسترش این نوع ادبی داشته اند و تا سرحد امکان از پرداختن به حشو و زواید، تکرار آثار مشابه و ارائه چند نمونه از یک سرمشق پرهیز شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات