منو
سبد خرید

رمانهای معاصر فارسی ، داستان های مربوط به نویسندگان نسل اول و دوم

رمانهای معاصر فارسی ، داستان های مربوط به نویسندگان نسل اول و دوم
درحال حاضر موجود نمی باشد
رمانهای معاصر فارسی ، داستان های مربوط به نویسندگان نسل اول و دوم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 113711 - 27/2
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 20 = 28
0 ریال

رمان های معاصر فارسی

نویسنده: میمنت صادقی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پیرنگ ، شرح و تفسیر

این کتاب با هدف کمک به کسانی تهیه شده که قصد دارند درباره ی رمان‌نویس‌های ایران تحقیق کنند. با این امید که بخشی از اطلاعات مورد نیاز آنان را فراهم آورد. ترتیب تنظیم اطلاعات به‌گونه‌ای است که مراجعه کننده، نخست اطلاعات لازم را چه از نظر کتابشناسی و چه از نظر ویژگی های فنی (نوع رمان و زاویه دیدی که در آن به کار رفته) و چه از نظر خصوصیت‌های محتوایی (زمان و مکان وقوع حوادث و نام شخصیت های مهم) به دست می‌آورد و اگر ضروری دید با خواندن پیرنگ (خلاصه و فشرده‌ی حوادث) از مضمون و موضوع آن نیز مطلع می‌شود و با مطالعه‌ی چند صفحه از متن رمان، به شیوه‌ی نگارش نویسنده پی‌می‌برد.

شرح کوتاهی نیز زیر عنوان "شرح و تفسیر" برای هر رمان نوشته شده تا پژوهنده از درونمایه ی رمان و کم و کیف دیدگاه نویسنده نسبت به موضوعی که مطرح کرده است، با خبر شود. در مجموع هشتادوپنج رمان برجسته از چهل تن از نویسندگان شاخص معاصر در این کتاب معرفی شده اند. تنظیم رمان‌ها بر حسب تاریخ اولین چاپ آن‌ها انجام گرفته است.

در این کتاب می‌توان با ویژگی‌های فنی و خصوصیت‌های محتوایی و ساختاری رمان‌ها آشنا شد و به زمان و مکان وقوع حوادث، نام شخصیت‌های مهم و هم‌چنین نوع رمان و نیز زاویه‌ی دید نویسنده پی برد.فشرده‌ای از وقایع داستان در هر رمان نیز آورده شده است.

هم‌چنین در خصوص هر رمان، شرح کوتاهی تحت عنوان "شرح و تفسیر" نوشته شده تا شناختی کلی از کم و کیف آن‌ها به دست داده شود.ترتیب رمان‌ها بر اساس تاریخ انتشار اولین چاپ آن‌هاست.در بخش‌اول كتاب در مجموع 22 داستان از نويسندگان نسل اول و دوم نظير هدايت، بزرگ علوي، آل احمد، چوبك، صادقي، دانشور، گلستان، محمود، ميرصادقي، دولت‌آبادي و كيانوش بررسي شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات