منو
سبد خرید

رمانس

رمانس

نویسنده: گیلیان بیر
مترجم: سودابه دقیقی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 126
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1386 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

تعریف ملودرام، گرایش به مخاطب و رویکردهای بیرون آن بود. محور بازشناسی تراژدی نیز شخصیت تراژیک بود. عنصر محوری رمانس، ساختار است و برای شناخت رمانس، ناچار از رویکرد ساختاری هستیم.بنابراین، رمانس را چنین تعریف کرده اند: «مجموعه ماجرا»، ماجرا یا حادثه، بنیان رمانس است. قهرمان از یک ماجرا بیرون می آید و با ماجرایی دیگر درگیر می شود. با این حال، کنش اساسی، «جست‎وجو»1 است یا دست کم، جست وجو در بخش هایی از آن است. 

در میان شاخه های گوناگون ادبیات،رمانس بیشرین خواننده را در میان عامه ی مردم داشته است.این نوع ادبی،اگرچه نامی اروپایی دارد،در شرق نیز سابقه ای طولانی داشته و نمونه ی برجسته و معروف آن،هزار و یک شب،تاثیر فراون بر ادبیات اروپا گذاشته است.

رمانسها که اغلب به قصد سرگرم کردن و ارضای عاطفی و احساسی آفریده میشوند شاید با معیارهای آکادمیک ادبیات قدری فاصله داشته باشند اما موفق به خلق جهانی و خیالی و آرمانی،سرشار از عشق و ماجرا و رویدادها باورنکردنی و قهرمانیها اعجاب انگیز میشوند و همین عناصر است که قرن ها خوانندگان فراوانی برای این گونه آثار فراهم کرده است.در کتاب حاضر وجوه مختلف این شاخه مهم ادبی بررسی و تحلیل شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات