دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

رفیق اعلی

رفیق اعلی

نویسنده: کریستیان بوبن
مترجم: پیروز سیار
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 145
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 ~ 1375 - دوره چاپ: 2 ~ 1

کیفیت : درحد نو  _ نو

 

مروری بر کتاب 

روزنه ای به زندگی فرانچسکوی قدیس

فرانسوا آسیزی معروف به فرانچسکوی قدیس از معروفترین روحانیان دنیا و بنیانگذار فرقه ای روحانی-عاطفی است که از از رابطه عاطفی مادر و فرزند الهام گرفته است و عاطفه مادرانه را سرچشمه تقدس می داند . فرانچسکو به خاطر عقایدش خانواده مرفه خود را ترک کرد و عمرش را در انزوا، وقف خدمت به بیماران جذامی در جذامخانه می کند که این شرایط باعث تحول روحی و سیر معنوی در او می شود .

کتاب گذری کوتاه بر زندگی فرانچسکو و سیر تحول معنوی او و نیایش های وی می باشد . قسمت اول کتاب که زندگی فرانچسکو هست و قسمت اخر که پاسخ نویسنده به سوال "چه چیز به زندگی شما معنا می دهد ؟"

آنچه درباره کسی می دانیم مانع شناخت ما می شود.دوستت داشته ام ، دوستت دارم ، دوستت خواهم داشت . برای زاده شدن تنها جسم کافی نیست ، این کلام نیز لازم است. همیشه از کوچک ترین رخنه است که امور بزرگ فرا می رسد .

کریستیان بوین که از چهره های سرشناس ادبیات معاصر فرانسه است در کتاب «رفیق اعلی» کوشیده است تا با دیدی فلسفی و زبانی شاعرانه به تفسیر زندگی فرانچسکوی قدیس بپردازد. این قدیس مشهور ایتالیایی که یکی از بزرگترین فرقه های مذهب کاتولیک را پدید آورد و پایه گذار نوعی مشرب عرفانی در آیین مسیحیت شد، پیام آور عشقی الهام گرفته از احساس عاطفی مادر نسبت به فرزند بود چرا که تنها صورت حقیقی عشق را نهفته در این احساس می دید و تمامی گونه های دیگر عشق را ریاکارانه و دروغین می انگاشت و برآن بود که آدمیان و حیوانات و نباتات و جمادات را جملگی از این عشق حقیقی بهره مند سازد.

در این باره در فصل مربوط به کودکی فرانچسکو در کتاب حاضر چنین می خوانیم :
«فرانچسکوی کوچولو که این زمان صورتش به شیر و اشک آلوده است از آن رو در آینده تقدسی عظیم می یابد که از این گنج احساس مادرانه بهره می گیرد و جانوران و درختان و جمله جانداران را از آن چه مادران همواره برای نوزاد خویش پدید آورده اند، برخوردار می سازد.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات