كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
از آلاشت تا آفریقا

رضا شاه از آلاشت تا آفریقا

نویسنده: خسرو معتضد
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1000
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب 

 

نویسنده در این اثر با استناد به آثار تاریخی و سندهای موجود به ابعاد مختلف زندگی رضا شاه از زندگی خصوصی گرفته تا بخش سیاسی آن پرداخته است. روایت تاریخی این اثر که به صورت جذاب و خواندنی روایت می شود سردار سپه را از آغاز زندگی تا دوره پادشاهی و حتی تبعید زیر ذره بین قرار داده است.و از این جهت قابل استناد است که نویسنده درروایت خود به هیچ وجه به قضاوت نپرداخته ، چنانکه می توان گفت نویسنده آزادی کامل در بیان روایت خود داشته است.

 بیان نکات جذاب اززندگی سیاسی و پشت پرده مردی که بنای سلسه پهلوی را گذاشت براساس اسناد تاریخی موجود که نویسنده به آنها اشاره دارد این اثر را اثری خواندنی و قابل توصیه به همه علاقه مندان به مطالعه تاریخ ایران وهمین طور علاقه مندان به ادبیات داستانی می کند. زیرا شیوه نگارش این اثر بی شباهت به متن داستانی نیست.

برف می بارید. سرما بیداد می کرد.
زمستان خیال رفتن نداشت.
با اینکه ماه حمل بود حوت با برف و برودت و یخبندان خود همچنان ادامه داشت.

کاروانیان سالمند چاروادارهای مازندرانی و ترک که میان آمل و لاهیجان و تهران بار و مسافر حمل می کردند با نگرانی و حیرت می گفتند که سی سالی است چنین بهاری را به یاد نمی آورند.

بارشان برنج و زغال یعنی عمده ترین سوخت زمستانی مردم دارالخلافه تهران بود و مسافرانی که چارواداران آنان را به تهران می آوردند از زیارت مشهد مقدس باز می گشتند...

فهرست

رضا شاه پهلوی ازکودکی تا سلطنت
از سلطنت تا سقوط
دوران تبعید موریس 
دوران ژوهانسبورگ

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

از آلاشت تا آفریقا

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 99537 - 209/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رضاشاه, پهلوی, خسرو معتضد, تاریخ معاصر ایران, رضاشاه پهلوی, تاریخ سیاسی ایران, کتاب رضاشاه از آلاشت تا آفریقا