منو
سبد خرید

رشد و شخصیت کودک

رشد و شخصیت کودک
-29 %
رشد و شخصیت کودک
  • موجودی: موجود
  • مدل: 147208 - 38/1
  • وزن: 1.00kg
1,120,000 ریال
1,580,000 ریال

رشد و شخصیت کودک

نویسنده: آلتا کارول هوستون و دیگران
مترجم: مهشید یاسایی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 815
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 17

کیفیت :  در حد نو ؛ برخی از سطور صفحات کتاب علامت گذاری شده است 

 

مروری بر کتاب 

مصور

بسیاری از دانشجویان با این انتظار درس رشد را انتخاب می‌کنند که مهارتهایی بیامورند _می‌خواهند بدانند چگونه باید کودکان را پرورش داد، چگونه باید به کودکان خردسال آموزش داد و با مشکلات آنان چه باید کرد. آنان اغلب با سؤالات مربوط به رشد نابهنجار بیشتر آشنا خستند تا با موضوعاتی که در حول و حوش رشد بهنجار است.

… در سرتاسر این ویرایش جدید کوشیده‌ایم تا بین دانش پایه و کاربرد آن در جهان واقعی ارتباط برقرار کنیم… قصد ما فقط این نیست که مطالب اصلی را برای دانشجو روشن کنیم، بلکه می‌خواهیم نشان دهیم که دانش دربارۀ اصول پایه با آموختن چگونگی تحقق یا عقیم ماندن این اصول در زمینه‌های مختلف پیشتر می‌رود.

این کتاب ترجمه ی ویرایش هفتم متن انگلیسی رشد و شخصیت کودک است که نسبت به ویرایش قبلی تغییرات و اضافات چشمگیری دارد و با گنجاندن نتایج تازه ترین تحقیقات در زمینه مسایل رشد ، نزدیک به دویست صفحه بر حجم کتاب افزوده است.

ویژگی این کتاب که ویرایش نخست ترجمه ی فارسی آن طی ده سال هفده بار منتشر شد ، و متن اصلی آن نیز از بیش از سی سال است که متن درسی تثبیت شده ی این رشته به شمارمی رود،در آن است که بین جنبه ی علمی ، نظری و تحقیقی روان شناس رشد و پرورش و جنبه عملی و روزمره آن که والدین ، آموزگاران و دیگر دست اندر کاران با آن پرورش با آن مواجه هستند. پیوندی ملموس برقرار می کند .

کتاب در عین آن که کاملا کاربردی است پایه ی نظری محکمی دارد ، دید گاههای گوناگون را در زمینه هایی که هنوز باید مورد برسی و تحقیق بیشتر قرار گیرد. بخش بندی کتاب مرحله ای موضوعی است و موضوعهای مربوط به هر مرحله سنی در بخش مربوط به همان مرحله بررسی می شود و در مجموع هیچیک از مسائل گوناگون رشد، از پیش از تولد تا سنین جوانی نادیده می ماند.

می توان گفت کتاب "رشد شخصیت کودک" برای پاسخگویی به این موارد نوشته شده است :

1-ردیابی به موقع رشد کودک به این منظور که خواننده پیوستگی مراحل رشد کودک را درک کند .
2-ارائه ی دیدگاهی جامع از تمام مراحل رشد کودک، با تمرکز بر نحوه ی تاثیر گذاری عوامل مختلف بر رشد شخصیتی کودک .
3- در نهایت ادغام داده های مربوط به رشد کودک با تئوری رفتاری کلی.

 

فهرست

• مقدمه
• تاثیر عوامل ژنتیکی و پیش از تولد در رشد
• رشد ادراکی و شناختی در دوران شیرخوارگی
• رشد اجتماعی و عاطفی در دوران شیرخوارگی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات