منو
سبد خرید

رسانه ها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس

رسانه ها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس
رسانه ها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس
  • موجودی: موجود
  • مدل: 131285 - 117/8
  • وزن: 0.60kg
171,000 ریال

رسانه ها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس 

نویسنده: محمد بن عوض المشیخی
مترجم: حسن بشیر 
ناشر: دانشگاه امام صادق(ع)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 572
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

موضوع کتاب حاضر، بررسی رسانه‌های کشورهای عربی حاشیة خلیج‌فارس است. نویسنده در این نوشتار به نقش وسایل ارتباط جمعی در کشورهای عربی حاشیة خلیج‌فارس از آغاز تحولات ایجاد شده در این کشورها پرداخته است و سپس بهره‌گیری آنها را از رسانه‌های جدید در برنامه‌های توسعه و تأسیس دولت مدرن مطالعه کرده و تحولات تاریخی و ساختار تشکیلاتی هر رسانه را به تفکیک کشور شرح داده است.

یکی از مهمترین ویژگی‌های این کتاب، مطالعات میدانی و وسیع نویسنده آن از رسانه‌های جمعی و تحولات آنها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است. این تحولات نه تنها از جنبه تاریخی و توصیفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است؛ بلکه در بسیاری از مواقع جنبه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی در این تحولات مورد توجه قرار گرفته و تغییرات ساختاری رسانه‌های مزبور نیز مورد مطالعه قرار گرفته است.

نویسنده کتاب علاوه بر آن تلاش کرده است که در بسیاری از مواقع، ارزیابی خود از رسانه‌های مزبور و تحولات آنها را که مستند به واقعیت‌های مختلف می‌باشد به خواننده منعکس نماید. وی به این ارزیابی‌ها اکتفا نکرده و هم چون یک متخصص دردمند تلاش نموده است که ضرورت‌های لازم برای تحولات فراتر و مفید برای جوامع این کشورها را نیز مطرح نماید.

مباحث مختلف کتاب شامل مطالعات و بررسی‌های گسترده در مورد وسایل گوناگون ارتباطات جمعی در شش کشور عمان، امارات متحده عربی، بحرین، عربستان سعودی، قطر و کویت می‌باشد. علاوه بر آن فصلی نیز به تبلیغات رسانه‌ای همگرا در کشورهای مزبور اختصاص یافته که در آن از اهداف و ساختارهای به وجود آمده و فعالیت‌های ویژه‌ای که در این زمینه صورت گرفته است؛ سخن به میان آمده و مسایل مرتبط با آن مورد بحث و ارزیابی قرار گرفته است.

از ویژگی‌های مهم این کتاب تقسیم‌بندی‌های گوناگون آن برای مطالعه رسانه‌های مربوط به هر کشور می‌باشد که در این زمینه تلاش شده است تا نوعی از منطق تاریخی در تحولات این رسانه‌ها دنبال گردد که خواننده را از آغاز تا پایان با سیر تاریخی، عوامل موثر، افراد مهم و رویکردهای اساسی این رسانه‌ها آشنا سازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات