كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
رساله شریفه پند صالح

رساله شریفه پند صالح

نویسنده: شیخ محمدحسن صالح علیشاه
ناشر: چاپخانه بانک ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 130
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

پير را بگزين كه بي پير اين سفر    هست بس پرآفت و خوف و خطر

 

رساله شریفه پند صالح تألیف جناب حاج شیخ محمد حسن صالحعلیشاه گنابادی (۱۲۷۰ ـ ۱۳۴۵ ش) قطب سلسله نعمت‌اللهی سلطان‌علیشاهی گنابادی است. این کتاب از زمان تألیف (چاپ اول ار دیبهشت ۱۳۱۸) تاکنون، از جهتی یکی از مهمترین کتاب‌ها و منابع جهت آشنائی با تصوف برای محققین، و دستورالعملی عمومی برای پیروان این سلسله بوده است.

بزرگان این سلسله از همان زمان مکرراً طالبین و محققین و پیروان را به مطالعه و مداقه در این کتاب توصیه کرده‌اند. جناب حاج دکتر نورعلی تابنده مجذوب‌علیشاه قطب وقت سلسله در طی مدت چند سال به‌طور هفتگی به تفسیر این کتاب پرداخته‌اند.
قطب سلسله و جانشین جناب صالح‌علیشاه در مقدمه چاپ ـ جناب حاج سلطان‌حسین تابنده گنابادی رضاعلیشاه  ۱۳۴۴ ش ـ در زمان حیات مؤلف کتاب آورده‌اند: رساله شریفه پند صالح که دستور عمومی از طرف حضرت مستطاب والد جلیل جناب آقای حاج شیخ محمد حسن صالح‌علیشاه ”روحی فداه برای فقرای سلسله علیه نعمت اللهیه می‌باشد از بهترین رساله‌ها است که تاکنون نوشته شده و خودی و بیگانه از مطالعه آن بهره‌مند گردیده و هرکس دیده پسندیده و می‌توان گفت تاکنون رساله‌ای با این اختصار و جامعیت کمتر نوشته شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رساله شریفه پند صالح

  • 0ریال

برچسب ها: صالح علیشاه, شیخ محمدحسن صالح علیشاه, سلسله نعمت اللهی, عرفان اسلامی, تصوف, صوفیگری, ادبیات تصوف, کتاب رساله شریفه پند صالح